Strona 1 z 10 1 2 3 ... 9 10 >
Opcje tematu
#257039 - 29/10/2004 03:44 Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Po "reaktywacji" forum zaginął ostatni temat, a więc odtwarzam nieco wcześniejsze dane i zaczynam dla odmiany numerację szwezkiego trottingu po rzymsku.
Linki:
Oficjalne:
Oficjalna strona szwedzkich wyścigów kłusaków

LUNCH DUBBEL Nowość


Tipsy
Strona z tipsami Bjorna - POLECAM
Aftonbladet - opisy i typy - warta uwagi
Guiden serwis gazety o trottingu
Dużo informacji wraz z linkami
Niesprawdzone tipsy
Inna strona o trottingu


Służewiec - tory wyścigów konnych cenne informacje na temat biegów oferowanych w polskich kolekturach (i po polsku)

Linki do poszczególnych torów:
Aby
Amal
Arjang
Arvika
Axevalla
Bergsaker
Boden
Bollnas
Dannero
Eskilstuna
Färjestad
Gavle
Hagmyren
Halmstad
Jagersro
Kalmar
Lindesberg
Mantorp
Orebro
Ostersund
Romme
Skelleftea
Solanget
Solvalla
Umaker
Vaggeryd

Gdzie można obstawić trotting: Expekt Nordicbet , Unibet , Centrebet ,

I jeszcze kilka wskazówek z ostatnich dni:

1. Każdy tor ma swoją specyfikę.
Przykłady:
Gavle - faworyci
Jagersro - fuksy
Halmstad - dunczycy
Aby - tor nr 1
Solvalla - statystyki Bjorna Christiansona

2. Każdy tor ma swojego mistrza:
Przykłady
Axevalla - Ake Svanstedt
Rattvik, Romme - Jim Frick
Aby - Heiskanen Veijo, Thomas Uhberg
Bergsaker - Robert Bergh

3. Ważne jest nie tylko kto konia powozi, ale kto go trenuje. Najlepszy trener - Kari Lahdekorpi.

4. Konie mają swoje ulubione dystanse.

5. Należy zwracać uwagę na wygraną w biegu, im większa stawka, tym większa szansa, że wygra faworyt.

6. Należy zwracać uwagę na rodzaj startu: z volty (V) czy za autem (A), volta to większy popis dla umiejętności kuska i "obiegania" konia, auto - większą wagę ma szybkość konia i numer toru od 5 do 7.

7. Thomas Uhrberg najlepiej powozi w zimą.

8. Zazwyczaj trio i pierwszy bieg z Dagens Dubel wygrywają faworyci, a bieg przed DD i drugi DD - fuksy (teoria schematu).

9. Jak nie masz na kogo stawiać postaw sobie

10. Graj single!


Edited by Lao (30/09/2005 15:14)

Do góry
Bonus: Unibet
#257040 - 31/10/2004 15:57 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Ok, wyniki poprzednich moich statystyk zanikły, dla przypomnienia podaję że był tam niezły minusik (ok -170j.).
Zacznę, więc z kontem zerowym

Podaję jeszcze tutaj opis do stawek przeze mnie stosowanych dla lepszego zrozumienia podawanych typów.
Opis stawek

1/10 - fuks - (wchodzi jeden na sto)
2/10 -niespodzianka ma szanse wejścia, ale nie za często
3/10 - to już nie jest niespodzianka, ale są wątpliwości
4/10 - ma sporo szans na wejście
5/10 - wyważony średniak – ok. 51 % szans
6/10 - pewny typ z drobną skazą
7/10 - to trzeba grać
8/10 - standardowy pewniak,
9/10 - pewniak 99%
10/10 - to już weszło - czekamy na wynik dla formalności.

Aha, podaję jeden wybrany zakład na bieg i jak opisuję to raczej wszystkie biegi danego dnia wyścigowego, dlatego proszę o samodzielną analizę przed podjęciem decyzji o obstawianiu. Mój największy sukces - to trafienie 5 biegów na 6... a więc, że wejdą wszystkie możecie sobie wybić z głowy. I jeszcze jedna uwaga - szwedzcy typerzy powiadają, żeby w trocie zarobić trzeba grać single. I czasami rzeczywiście tak jest: lepiej postawić same single lub jakiś skromny systemik 2/5 przy odpowiednio wysokich kursach. Można się też dodatkowo ubezpieczać grając w systemie na miejsca 1-3. To wydaje się ciekawą metodę na grę faworytów - którzy osobliwie mają zwyczaj przybiegać na drugiej pozycji, jesli nie wygrywają.
Poza tym ważna uwaga - tu się dość często zdarzają dyskwalifikacje - osobliwie zimą. Zakłady typu "mecz" (head to head) są anulowane jeśli oba konie nie są sklasyfikowane, ale inne się przegrywa.

Ja wolę jednak adrenalinę, ale postaram się również podawać w opisie kto jest faworytem.

Za chwilę niedzielne V-65...

Do góry
#257041 - 31/10/2004 16:15 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Niedzielne Umaker V-65

Bieg 3
Ung i Norr - Fyraåringslopp 1:A PRIS 30 000 kr 2140 V

Ivory Office # win @1.75 buk:Unibet stawka 5/10 drugi

Dzisiajsza obsada w UYmaker nie jest zbyt silna - powiedzmy raczej wstartuja drugoligowcy... Ivory office jest faworytem tego biegu, wygrał w tym roku aż 5 biegów na 10 i w dwóch był na drugichmiejscach - co daje mu bardzo dobrą skuteczność. Niestety kurs jest nieco zaniżony - bo obok starują również całkiem niezłe konie jak Hilariuos. Zazwyczaj konie o takim kursie na zwycięzcę po prostu wygrywają - ale też nie rozpedzałbym sie ze stawkami.

Bieg 4
1:A PRIS 25 000 kr 1640 A

Simb Lotus # win @7.5 buk:Unibet stawka 3/10 zdyskwalifikowany

Faworytem jest LUKE ALL. Ja jednak wybieram konia powożonego i trenowanego przez Jana Norberga. Ciekawą alternatywą może być równiez Knight Commander. Koń ma na swoim koncie 6 tegorocznych wygranych. Takie to niezbyt wyraźne przesłanki...


Bieg 5
Svenskt Mästerskap för ston

Gullan Fax # win @1.45 buk:Unibet stawka 6/10 zdyskwalifikowany

W zasadzie nic się ciekawego nie powinno wydarzyć w tym biegu wygra faworyt, ale znowu w tym nowerswkim biegu klaczy nie jest to takie oczywiste, aby ryzykować pełną stawkę. Gullan Fax biega naprawdę szybko jak na norweskie konie.

Bieg 6
Wången Cup - Stolopp - Lärlingslopp. 1:A PRIS 35 000 kr 2140 A

Monica Fame # win @1.7 buk:Unibet stawka 5/10 wygrał

Koeljny nudny bieg z faworytem. Bieg klaczy powozonych przez praktykantów. Zazwyczaj - ale nie zawsze w takich biegach wygrywają faworyci. Monica fame dośc udanie ostatnio biega, a więc sądzić mozna ze jest w formie i jeszcze jedna wygrana nie będzie dla niej stanowić większego problemu.

Bieg 7
Sleipners Höstpris 1:A PRIS 50 000 kr 2140 A

Rolex K. # win @8.75 buk:Unibet stawka 4/10 zdyskwalifikowany

Faworyzowany jest Nordgubben, ale w koncu trzeba odejśc w typowaniu od tych faworytów. Rolex K. powożony przez Larsa Erickssona jest najszybszym koniem w stawce. Ostatnie biegi wskazują, że osiąga czasy porównywalne do faworyta, a może nawet ciut lepsze. Kiedyś go wystawiono w parze przeciwko Jarvsfaksowi - pod0bnie zreszta jak Nordgubben. Kurs zdecydowanie atrakcyjniejszt niż na faworyta - a szanse konia tylko nieco mniejsze.

Bieg 8
1:A PRIS 15 000 kr 2140 A

GIANT CLICQUOT E. # win @11.00 buk:expekt stawka 3/10 piąty

Po prostu bieg ustawiony na fuksa. Poziom niski, a więc atg spodziewa się że wejdzie coś nieoczekiwanego. Ja może nie polecam absolutnego wynalazku, ale coś takiego co piszczy w trawie: postaw na mnie... Giant biega dośc regularnie i jakby miał problem z wygraniem wtym roku, w poprzednim ponad 50 % skuteczności w tym prawie 25 % wygranych biegów. Melander Micael - to dośc dobry kusk z 9 % skutecznością. Szwedzcy gracze upatrują w koniu pewniaka na miejsce 1-3 W uni jeszcze całkiem atrakcyjny kurs rownież i na ten rodzaj zakładu.

Powodzenia



zakłady trafione 1/6
(zwycięstwa trafione) 1/6
(miejsca trafione) 2/6
postawione jednostki - 26
wygrane jednostki - 8,5
skuteczność - 16,67 %
zysk/-strata = -17,5



Edited by Lao (01/11/2004 01:34)

Do góry
#257042 - 31/10/2004 18:34 Re: Szwedzki trotting X
ameryt Offline
enthusiast

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 289
Skąd: zabrze
CZeść wszystkim po przerwie może zaczne spokojnie jeden typ z expeka
7 bieg Juligutten - Skaffer Brunen 2 1,85 TRAFIONY - Skaffer Brunen wygrał bieg


Edited by Lao (31/10/2004 20:39)

Do góry
#257043 - 02/11/2004 16:35 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Lunch w Aby


Bieg 2
BUSSI SOUTHWIND # win @20.00 buk:Unibet stawka 1/10 czwarty - wygrał Hope Garbo

Oczywiście to propozycja na fuksa. Ale po tym co napisali szwedzi w na innym forum mozna wnioskować, że bardzo nie lubią zagranicznych koni... A niby tacy otwarci... Oczywiście faorytem jest koń powożony przez Heiskanena Veijlo - Belena Bes. Ale myślę że tym razem nie wygra mimo iż to jego tor. Wyscig jest na krótkim dystansie sprinterskim i myślę że na torze w Aby ważny jest start i zajęcie dobrego miejsca w biegu - najlepiej na prowadzeniu potem się już kontroluje cały bieg. Z innej propozycji na wygrana wygląda dobrze Hope Garbo - i w zasadzie mam dylemat którego z tych koni postawić. Ale daje Wam to wszystko pod rozwagę a może przybiehnie ten z najładniejszym kursem i specjalizujący się w sprincie. Bussi ma najlepszy czas w stawce, a AHnsens potrafi wygrywać, a więc czemu nie zaryzykować małej stawki dla dużej wygranej?


Edited by Lao (02/11/2004 18:29)

Do góry
#257044 - 02/11/2004 21:21 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
wieczorne Jagersro

Bieg 3
Flügger Färg CN Färgcenter 1:A PRIS 30 000 kr 2140 V

Joan K. # h2h Joan K. - Olympic Lady @1.7 buk:nordicbet stawka 5/10 wygrał

Dzisiejsze wyścigi w Jagersro wydają się byc rozgrywką pomiędzy trzema tuzami tego toru: Sjunessonem, Uhrbergiem i Adielssonem - z czynną publicznością w pozostałych wózkach. W tym biegu stawiam na Erika - powozi Joanem, którego trenuje Hans Adielsson, a więc rodzinny duet. Erik powinien powalczyc trochę o odzyskanie zaufania co do jego mozliwości. Trudnośc pewną sprawić mu może start z trzeciej linii , ale przy volcie i tym dystansie specjalnie to zawazyć nie powinno.

Bieg 4
Bo Ohlsson 1:A PRIS 20 000 kr 1640 V

MASTERPIECE # Masterpiece - Memory Eme @1.7 buk:Unibet stawka 7/10 przegrany

Tym razem sprinterski dystans i z volty. czasami trudno jest dogonic z ostatniej linii konie które dobrze wystartowały, ale akurat Thomas Uhrberg z wyprzedzaniem nie ma problemu. najgroźniejszy Symfoni Sund nie ma aż tak dużego doświadczenia mimo znakomitego kuska, groźny jest również Make My Days powozony przez Nilssona Franka , który zastąpił Erika jako głownego powożącego końmi finskiego trenera Kari Lahdekorpi. Masterpiece nie startował prawie pół roku, co raczej dobra wskazówka jak dla koni Uhrberga.
Memory Eme powożona przez ambitnego duńczyka raczej nie będzie miała znaczenia w tym biegu.

Bieg 5
Skurups Måleri 1:A PRIS 40 000 kr 3140 V

Crown Swiss # Tornado Gull - Crown Swiss @1.95 buk:Unibet stawka 4/10 przegrany

wydłuzony dystans i trudno coś tu zawyrokować. Startuje kilka koni zwykle biegających na dłuższych dystansach. Bieg przed biegami DD ma podnieśc apetyty na wysokie wygrane, ale mimo to wskazuje raczej jednak jakiegoś koni z faworyzowanych - bo mimo że nie zawsze wygrywają to "tak nalezy obstawiać"... Dlatego mój wybór jest konsekwencją tego co wczesniej powiedziałem - i tym razem wybieram konia powożonego przez Sjunessona, a możliwe, że Tornado Gul z pełni sił Johnym Takterem będzie drugi na mecie...


Bieg 6
Götenehus 1:A PRIS 30 000 kr 2140 A

Elsanto Diamant # win @4.40 buk:expekt stawka 3/10 przegrany

Skromna wygrana - o jak dla mnie to znak , że faworyt ne wygra i nalezy poszukać po jakiś bardziej profitowych koniach. Szwedzi wskazują na faworyta Nelle Smash powożoną przez Uhrbega, z kolei kursy na atg raczej na niemieckiego Elsanto Diamanta z Lugauerem, który zakasował 4 zwycięstwa pod rząd na tym torze. Myślę że Luguaer startuje po to by wygrac i mimo wszystko zgarnie pule piaty raz z rzędu. Kurs na ATG znacznie niższy...


Bieg 6
Sparbanken Syd 1:A PRIS 40 000 kr 2140 A

Baron Winner # win @20.00 buk:expekt stawka 2/10 przegrany

Ciekawy bieg, bo znowu wychodzi że powinien wygrać faoryzowany koń, ale wczoraj w DD wygrali dwaj faworyci - drugi dzień z rzędu. Wskazywany na zwycięzcę jest Brave Sand, ale dwa inne konie powozone przez ich trenerów mogą tu również powalczyć duński French Kiss i fiński Baron Winner. Oba równie szybkie jak Brave San.d Za jednym przemawia ambitny kusk za drugim ilość wygranych. Stawiam na tego na którego jest wyższy kurs... a przy okazji koń wykazywał ostatnio dobrą formę, mimo że nie przełożyło się to na wyniki i pobił swój rekord życiowy.


zakłady trafione 2/12
(zwycięstwa trafione) 2/12
(miejsca trafione) 3/12
postawione jednostki - 48
wygrane jednostki - 17,0
skuteczność - 16,67 %
zysk/-strata = -31
może się i coś pomyliłem na swoja niekorzyśc- ale jakie ma to znaczenie...


Edited by Lao (17/11/2004 14:38)

Do góry
#257045 - 02/11/2004 23:38 Re: Szwedzki trotting X
ameryt Offline
enthusiast

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 289
Skąd: zabrze
DZiś na szybko Jägersro/5
Quebec - Dungvee E. 1 kurs 1.75 expekt

Do góry
#257046 - 17/11/2004 16:00 Re: Szwedzki trotting X
ameryt Offline
enthusiast

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 289
Skąd: zabrze
Robin Lou 1-3 AKO 3,25 lub na vin AKO 11 zawsze parę groszy można spróbować

Do góry
#257047 - 17/11/2004 16:02 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
SOLVALLA V-65

Ostatnio słabo sobie radziłęm na tym torze, ale może dzisiaj nastapi jakieś przełamanie

Bieg 3

1:A PRIS 50 000 kr 1640 A

Gloves # win @10.00 buk:Unibet stawka 2/10 zdyskwalifikowany

Dość mocno obsadzony bieg sprinterski. Na dobrą sprawę w Solvalli trzeba zamknąc oczy i wytypowac konia z toru o numerze 6. Całkiem po prostu zdać się trzeba na los i wypadło na Gloves Kihlstroma Orjana. Na rozum i z konsekwencji stawiałbym na Cenit Guy. Kurs w uni na Gloves wart grzechu i chyba bardziej opłacalny niż tylko na miejsce. Szwedzi buki optują na Flying Herculesa - ale kon nie ukończył ostatniego biegu i obawiam się, że przy tej stawce nadal może miec problemy...



Bieg 4

1:A PRIS 50 000 kr 2140 V

Lingus Charm # miejsce 1-3 @6.0 buk: Unibet stawka 2/10 niezłe 6 miejsce

Kolejny bieg w którym trudno rozeznać kto wugra. Konie są raczej niedoświadczone,a start z Volty, spodziewam się oczywiście jakiegoś fuksa ze wskazaniem na któregoś z wielkich kusków. A jak wiadomo największy jest Erik Erik nieco odbudował swoje morale i zaczął walczyć w każdym niemal biegu. Zagranie go na miejsce w w wyścigu z volty po ładnym kursie ma jakies perspektywy.
Szwedzi typują między Pinekillerem a Royal Force - obie propozycje ciekawe...



Bieg 5
Wången Cup - Stolopp - Lärlingslopp.
1:A PRIS 60 000 kr 2140 A

Quantas Bint # miejsce 1-3 @2.35 buk:Unibet stawka 3/10 WYGRAŁ

Nie dość, że startują klacze to jest powożone są przez praktykantów. Zazwyczaj w takich biegach wygrywaja faworyci... Zgodzę się tutaj z Bjornem, że walka rozegra się między: Augusta Bell, Monica fame i Quantas Bint. Według mnie najlepszym kuskiem jest powożacy Quantas - młody fin Karhulahti Ville. Koń jest równiez trenowany przez fińskiego trenera - chyba najlepszego z mozliwych. Jedyna wadą tego wyboru jest to, ż ekń nie startował od sierpnia (mam nadzieję ze tylko w szwecji).

Bieg 6
Carl Bro-loppet 1:A PRIS 50 000 kr 3140 V

Robin Lou # miejsce 1-3 @3.25 buk:Unibet stawka 3/10 czwarty

Pełne urozmaicenie dzisiaj w Solvalli. Dla odmiany volta na wydłużonym dystansie. Szwedzi polecają francuskiego Last - powozonego przez Kihlstroma. I to jest typ bardzo prawdopodobny, gdyby nie to, ż ekonik nieco galopował, a dystans długi...Dlatego optuję za Robin Lou, którego poprowadzi Kontio Jorma - licze tu na jego wyczucie, kontrolowanie biegu i wyczekiwanie z atakiem na podium do ostatniej chwili.


Bieg 7
Klass I, försök 2. 1:A PRIS 95 000 kr 2140 A

Miss Du Chene # miejsce 1-3 @2.35 buk:Unibet stawka 3/10 czwarty


Stawka za wygraną podnosi się. Obsada również mocna. Szwedzi nie są pewni w ocenach, ale ich niezdecydowane głosy pokazują na niezłą formę Olimpic Lady. Ale ja tak myślę, że tak doświadczony trener i kusk jak Johansson musi coś dzisiaj wygrać a ten bieg stwarza mu znakomitą szansę, a nam na dobry kurs.


Bieg 8
SÅAB:s lopp 1:A PRIS 50 000 kr 2140 A


Mr Mystic # miejsce 1-3 @2.6 buk: stawka 3/10 trzeci



A może by tak wymienić stara 9-3 na nowszy model?? Kolejny bieg, w którym się to raczej nie uda... Spośród interesujacych kandydatów widze w walce o podium: Saco, MR MYSTIC (DE), PIRATE COPY , JUNIOR SPOCK - szwedzi zaś po prostu typują Sun Protection. Stawiam Na Mr Mystic z tego powodu, że pewnie kurs nie jest zaniżony bo koń z niemieckim paszportem, a poza tym Claes Svensson zawsze bardzo dobrze się przygowuje do startów. Zakład wyważony... mżna ryzykowac również na wygraną za niską stawkę.

zakłady trafione 4/18
(zwycięstwa trafione) 3/18
(miejsca trafione) 5/18
postawione jednostki - 64
wygrane jednostki - 31,85
skuteczność - 22,22 %
zysk/-strata = -32,15


Edited by Lao (17/11/2004 20:15)

Do góry
#257048 - 17/11/2004 21:10 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Ta Solvalla... Postawiłem mocniej na Last i Kilhstroma, bo nie mógł przegrać. Przybiegł trzeci...
Mogłem odkuć się na Quantasie, ale ominąłem ten bieg i nie zauważyłem kuska , na którego Lao zwracał mi uwagę.Po wczorajszych sukcesach dziś cienko.A może opuszczać Solvallę?
W każdym razie zaczynam znów typować trotta w necie, bo w kolekturze, a właściwie pubie, można nie tylko stracić kasę, ale i zdrowie.
Pozdrawiam

Do góry
#257049 - 18/11/2004 10:27 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Lunch w Jagersro

Dagens Rätt - fördel spår 7,8,11,12 - Stolopp
1:A PRIS 25 000 kr 1640 A

Forest Grace @win @12.00 buk: Unibet stawka 3/10 druga - wygrała francuska Lahira

Wyścig młodych klaczy. Może powinienem wskazać zakład na miejsce, ale Grace równie dobrze może wygrać... Warto podzielić stawkę i część przeznaczyć na ubezpieczenie w zakładzie na miejsce.. Faworyzowana jest dunka HONEY MAGGIE BOSS* (DK) - z kuskiem który potrafi wygrywać i walczy bardzo aambitnie. Innym pretendentką ,może być miejscowa Lotteria. Erik z MISS BELLAGIANT jak sądzę nic nie zdziałą w tym biegu, ale te młode klacze są nieobliczalne... Argumntem za niemieckim koniem jest to, że Conrad Lugaer od kilku tygodni wygrywa południowe biegi w Jagersro,a niemiecki koń jest wystawiony po kursie znacznie odbiegającym od rzeczywistej wartości.


Edited by Lao (18/11/2004 12:03)

Do góry
#257050 - 18/11/2004 17:05 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Bergsiker wieczór
Nie mam zbytnio czasu na długie typowanie. Postawiłem na jednego konia: Coridora i Tobjorna Jansona.Tobjorn dał mi w tym roku sporo zarobić. Może i tym razem...

Do góry
#257051 - 18/11/2004 18:46 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Czarno widzę mojego Tobjorna w 6 biegu, skoro juz wygrał w w pierwszym i trzecim... W trzecim z kursem ponad 31,0! Expekt pozwala grać jedynie zw. Dagens Dubbel. A Tobjorn wygrał 3 bieg koniem, który ostatnio był zdyskwalifikowany, zajął niepłatne miejsce, był szósty, zajął niepłatne miejsce, biegł w kwalifikacjach.
Konia z rzędem temu, kto to trafił...

Do góry
#257052 - 20/11/2004 11:33 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Sobornie V-75 w Färjestad

Ogólnie, trudno cos tu bedzie wygrać, może się zdarzyć że wszytsko trafie i nic nie wjedzie. Obsada bardzo mocna , zarówno koni jak i kusków... Ale dzisiaj jest dzień na systemy typu: pociąg za 200.000 tys zł, lub w kolekturze za 10 mln


Bieg 4
Breeders' Crown - 3-åriga hingstar och valacker, Final (Gr.I Nat.).
1:A PRIS 500 000 kr 2140 A


no bet # zwycięstwo # buk: stawka Conny Nobel pierwszy, Intoxicated drugi

Wyścig za grubszą kaskę. W takich biegach mozna się spodziewać zwycięstwa faworyta,. Tylko kto nim jest?? Na ATG wychodzi Conny Nobel z rewelacyjnym Bjornem Goopem - który w ostanim tygodniu chyba wygrał z 20 biegów !! Szwedzcy typerzy ograniczają się do Conny Nobel, a jeden wskazuje rowniez Turbo Sund z Jimem Frickiem. Oczywiście jak mnie znacie, to ja również opowiadam się własnie za tym drugim koniem... Koniem powozi dużo lepszy kusk niż jego trener - a to może być znak, że koń ma większe mozliwości... Poza tym ostatnie pomairu czasu wskazują , że koń jest w perfekcyjnej formie. Zawsze grożny poza tym może bć Intoxicated Orjana Kiksltroma, który zwykł wygrywać ważne i profitowe biegi.

Bieg 5
Klass II, försök 2.
1:A PRIS 85 000 kr 1640 V

Make My Days # zwycięstwo #15.00 buk: centrebet stawka 1/10 dyskwalifikacja, wygrał Nillans Comet

Chyba jeden z najtrudniejszych rodzajów biegów. Nie dość, że volta to jeszcze sprint. Start zadecyduje o zwycięstwie... Nas tarcie jest znowu spora gromadka koni, kóte mogą duż pokazać w tym dość loteryjnym biegu. Stawiam na młodą krew Nilssona Franka, który powozi koniem od fińskiego trenera Kariego Lahdekorpi.



Bieg 6
Färjestads Jubileumslopp (Gulddivisionen, försök 2).
1:A PRIS 150 000 kr 2140 A


CANDLE LIGHTS # zwycięstwo #95.00 buk: Unibet stawka 1/10 doczłapał - wygrał Insert Gede z ogromna przewagą

Tu szwedzi są bardziej jednoznaczni w ocenach. Wskazywany jest na zwycięzcę jest Insert Gede prowadzony przez Erika Adielssona. A także Bellman Toll Ulfa Ohlsona. Trudno powiedzić, czy Insert Gede ma znowu az tak wielkie szanse na zwycięstwo. Pewnie powalczy, ale myślę ze kurs jest zanizony do faktycznych mozliwosci konia. Jeszcze to nie jest ten bieg w którym Insert Gede zacznie wygrywać. W nastepnym postawię go bez zastanowienia. Bellman Tol Wydaje się dobrą propozycją na miejsce, ale uważam że Ohlsonowi łatwiej przychodzi wygrywac w mniej renomowanym towarzystwie. Mój typ Candle Lights wprawdzie powozony jest przez mniej renomwanego kuska, ale to koń który mierzył się z najlepszymi szwedzkimi sprinterami. Kilka ostatnich słąbszych startów, myślę ze nie zmieniło tego konia, a dzisiaj może stanąć na podium po pięknymm kursie.


Bieg 7
Klass III, försök 3. 1:A PRIS 75 000 kr 2640 V


Zolero Probell # miejsce 1-3 #3.25 buk: Unibet stawka 3/10

Długi dystans z nieco słabszą obsadą... Ja stawiam na konia wymienianego przez szwedów, może nie w pierwszej kolejności. Poza tym wydaje mi się, że niedawno go typowałem do innego biegu, a więc dzisiaj w drodze pewnej konsekwencji. Za faworytów uchodzą Ludvog Palema - Ake SSvstedta, kóremu tak średnio się wiodło ostatnio nawet na rodzimym torze i bliżej minieznany Lex Wall - , który jak sądze, może być również wysoko sklasyfikowany. Warto tez pewnie się zastanawić nad Speedy Gustawem, zwykle pomijanym przez szwedów.

Bieg 8
Breeders' Crown - 3-åriga ston, Final (Gr.I Nat.).
1:A PRIS 500 000 kr 2140 A


Infanta # zwycięstwo #6.00 buk: Unibet stawka 4/10

I znowu bieg o duże pieniądze. Dwie klacze są wymieniane - Infanta i Suzanne. Ostatnio wygrała Infanta. Bjorn z kolei wskazuje Hallo Paleme. Myslę, jednak że to forma Infanty zwyzkuje a nie Suzanne,, poza tym zwycięstwo w ostatnim biegu było dość jednoznaczne i nie ma mowy o jakimkolwiek rewanżu Suzanne, stawka jest zbyt wysoka, aby ktokowliek tu odpuścił.


Bieg 9
Nordiska Travmuséets Lopp (Silverdivisionen, försök 2). 1:A PRIS 125 000 kr 1640 A

Inkato # zwycięstwo #5.00 buk: Unibet stawka
5/10

Nie idę tutaj na łatwiznę, Oczywiście wolałbym, żeby koniem powoził Johny Takter, ale Inkato to świetny koń i powinien sobie poradzić na tym sprinterskim dystansie. Największe zagrożenie i pewna niewiadoma to norweski Lamar. Ale Inkato to koń na kórego trzeba po prostu stawiać i powinien w dłuższej przynieś zysk.


Bieg 10
Bronsdivisionen, försök 2.
1:A PRIS 110 000 kr 2140 A


Highway Patrol # zwycięstwo #2.70 buk: expekt stawka 5/10

Ostatni bieg w dzisiejszym cyklu V-75 -- taki na dobicie rannych... Obsada dość ciekawa. Ja stawiam na fiński duet. Na tego konia stawialem jak powoził nim Erik, KOntio Jorma jest też bardzo dobry i mimo groźnej konkurencji powinien powalczyć, ze wzgledu na to jednak stawkę ostroxnie redukuję, bo zawsze się może okazać, że ktoś wywalczy zwycięstwo, a w tej stawce kusków wszystko się może zdarzyć - niemal kazdy jest mocny. Najgrożniejszy konkurent Sassa D - prowadzony przez ostatnio niesamowitego bjorna Goopa.


Edited by Lao (20/11/2004 14:48)

Do góry
#257053 - 21/11/2004 09:57 Re: Szwedzki trotting X
ameryt Offline
enthusiast

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 289
Skąd: zabrze
Żeby poprawić smak niedzielnego rosołku zamiast przypraw proponuje południowe biegi w Halmstad po części z Uhrberg Thomasem.

Bieg 3 Ålarökarn 1-3 AKO 1.70
Bieg 6 Sweden Lundbäck 1-3 AKO 1.60
Bieg 7 Francis Lundbaek - Stream of Destiny H2H 1 AKO 1.50

Dubelek Rufus + Prako Star AKO 20.00 na place

Życze smacznego

Do góry
#257054 - 27/11/2004 20:55 Re: Szwedzki trotting X
Torsten Offline
old hand

Meldunek: 27/01/2002
Postów: 892
Skąd: Łódź
Dzisiejszy Kalmar dał ładne DD: 350 pln, a to głównie za przyczyną Sjunessona, który wygrał DD1 z kursem ponad 29,00.Czyli Jorgen w formie, zobaczymy co bedzie dalej.
Uwaga, niedługo gramy V75 w polskich kolekturach!

Do góry
#257055 - 04/12/2004 11:46 Re: Szwedzki trotting X
ameryt Offline
enthusiast

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 289
Skąd: zabrze
Jagerrso 6 bieg Dream Shogun - Tout Ou Rien 2 AKO 1.70

Do góry
#257056 - 04/12/2004 22:13 Re: Szwedzki trotting X
ameryt Offline
enthusiast

Meldunek: 26/11/2003
Postów: 289
Skąd: zabrze
Quote:

Jagerrso 6 bieg Dream Shogun - Tout Ou Rien 2 AKO 1.70




Do góry
#257057 - 10/12/2004 20:54 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
A piątkowe kalmary - chyba bardzo posmakowały tym, co lubią fuksy - dzisiejsze DD - ako ponad 600 !!!! w tym Belssi za 135 w Unibecie . Palce lizać, żeby tak jeszcze trafić


Edited by Lao (10/12/2004 20:58)

Do góry
#257058 - 30/12/2004 10:45 Re: Szwedzki trotting X
Lao Offline
veteran

Meldunek: 07/03/2002
Postów: 1335
Skąd: Przemyśl
Jagersro w południe

The Gunner # win @5.5 expekt 3/10 gunner drugi - wygrał znowu Uhrberg

Klasyczny bieg w południe. Start z volty. Na torze w Jagersro często zdarzają się niespodzianki. Mimo ewidentnie niskiego kursu The Gunner jest tu raczej fuksem... Za faworyta uchodzi znakomity Gold Dust - jeden z najlepszym koni Thomasa Uhrberga -kuska, który w ciągu ostatniego miesiąca ma chyba nejwiększą ilośc wygranych (wiadomo- zima Uhrberga). Tym razem sprawa nieco się komplikuje. bo The Gunner osiąga bardzo dobre rezultaty i startuje w pierwszej linii. Jak uda mu się ładnie wyjść na prowadzenie - co jest możliwe choćby ze względu na to, że w pierwszej linii startowej nie ma równych sobie koni to może popędzić w granicach 1.16 a to samo może być już trudne do pobicia dla koni z drugiego rzędu, które dodatkowo będa musiały się przedzierać przez outsiderów. Sądzę - że Thomas Uhrberg tym razem odpuści bieg... a do walki o podium stanie bardzo dobry znowu ostatnio Erik Adielsson z DALEMA HJERL* (DK) trenowaną przez Hansa Adielssona (kurs w Uni 2.5) oraz niedoceniany lekko HARPOS FUZZBOX prowadzony przez Sjunessona - kolejnego miejscowego mistrza (kurs 3.15).


Edited by Lao (30/12/2004 13:32)

Do góry
Strona 1 z 10 1 2 3 ... 9 10 >




Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 2797 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49