Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#3143637 - 19/05/2009 01:52 Pytanie o Holandie
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
Witam,
czy ktoś z Was był w Holandii w celach zarobkowych? Mam pytania odnośnie "życia", zakwaterowania, stosunku "tubylców" do obcokrajowców, ceny itp itd.
Jeśli ktoś byłby tak miły to proszę o wpisy do tematu lub priv, z góry dziękuję.

Do góry
Bonus: Unibet
#3143893 - 19/05/2009 04:34 Re: Pytanie o Holandie [Re: Wojtas_]
GaloGalo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/04/2006
Postów: 4168
Moja opinia o Holandii to kraj do życia ok mam na myśli ceny żywności. Przykładowo chleb kupisz już za 20 eurocentów a piwo za 40 smile . Oczywiście jakoś nieco niższa bo chleb "glinowaty", a samo piwo w stalowej puszce tongue vel. klasyczny sikacz tongue . Za chatę płaciłem około 40-50 Euro. W sumie mieszkałem w 3ech różnych miejscach ale wszędzie standard chaty był niezły. Mam na myśli plazma, dvd, elegancka kuchnia, łazienka itd. . W jednym domku mieliśmy nawet dostęp do kajaków tongue .

W ogóle na koniec powiem, że większość wyjazdów przez polskiego pośrednika to jeden wielki syf. Ja miałem szczęście być zatrudnionym w Holenderskiej firmie pośredniczącej, która siedzibę ma pod Amsterdamem. Są firmy holenderskie, pośredniczące, które obsługują swoje strony internetowe także w języku polskim.

A co do ludzi... . Holendrzy ludzie wporzo, choć od tego ciągłego witania się ze wszystkimi dookoła można zwariować. Wg mnie najgorsze bydło tam to Polacy. Niestety prawda jest taka, że wielu młodych ludzi jedzie tam nie tylko pracować ale też pojarać itd. . Trafisz na takich w domku, a chcąc nie chcąc cofniesz się w rozwoju umysłowym w przeciągu kilku miesięcy tongue .

Do góry
#3146518 - 20/05/2009 20:21 Re: Pytanie o Holandie [Re: GaloGalo]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
ktos ma jeszcze jakies inne opinie itp ?

Do góry
#3146541 - 20/05/2009 20:35 Re: Pytanie o Holandie [Re: Wojtas_]
Majtikroko Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 19/07/2004
Postów: 2331
Skąd: Warszawa
Ja mam rodzinę mieszkającą na granicy holandii i belgii. Według nich powinieneś poszukać firmy holenderskiej pośredniczacej w poszukiwaniu pracy. Wtedy masz szanse trafic do przyzwoitego miejsca i tylko od ciebie bedzie zalezalo czy poradzisz sobie czy nie. Polecam ci wejsc tutaj
<link>http://www.wiatrak.nl/248/najwieksze-biura-pracy/</link>
i popatrzeć jakie są biura i co mogą ci zaoferować

Do góry
#3146676 - 20/05/2009 21:52 Re: Pytanie o Holandie [Re: Majtikroko]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
Dzięki, a jakie szanse widzicie aby jechac grupą 5 osób i dostać tą samą pracę ?

Do góry
#3146690 - 20/05/2009 21:59 Re: Pytanie o Holandie [Re: Wojtas_]
Rusty Offline
aka Schranzer

Meldunek: 16/01/2005
Postów: 8082
Skąd: .ılı..ılı.
Amperek, zastanów się dwa razy czy warto jechać do Holandii.

Jeśli korzystasz z pośrednika to nędza z bidą.. wycyckają Cię jak tylko się da. Mało tego! Może się zdarzyć że przyjedziesz z 0 na koncie. Jeśli jest postój w pracy to czasami w ciągu miesiąca popracujesz 2 tygodnie, zarobisz tyle żeby utrzymać się w domku z Rumunami, ćpunami, Polakami etc. W takich domkach z reguły mieszkają ludzie którzy nie mają czego szukać w Polsce. Margines.

W Opolu od zatrzęsienia takich pośredników. Ja miałem kiedyś jechać do Holandii, na szczęście w porę znajomy mi wybił z głowy taki wyjazd. Dużo się naczytałem o firmach pośredniczących, jakie są opinie ludzi, jak są wykorzystywani, traktowani.

Chcesz dobrą robotę? Nie patrz na kolegów szukał czegoś na własną rękę, bo w grupie 5 osobowej będzie Ci ciężko. Odpuść sobie firmy pośredniczące, popytaj znajomych zagranicą jeśli ich masz.

Szukasz pracy sezonowej? Nie zastanawiałeś się nad Niemcami?

Do góry
#3146778 - 20/05/2009 22:45 Re: Pytanie o Holandie [Re: Rusty]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29748
Ja bylem w Holandii prawie rok. Pracowalem w kilku posredniakach.

Przede wszystkim podstawa jest tam znajomosc jezyka [niemiecki i angielski], a takze chyba najwazniejsze stosunek do wykonywanej pracy !

Chcesz jechac z 5 osobami ? pewnie kolegami... jak nie bedziecie jarac trawy i pic alkoholu przed/w trakcie pracy to OK. Czesto bylao tak [tak mi sie zdazylo na plantacjach pomidorow] ze wlasciciel w piatek skracal czas pracy, a na koniec przywozil 3/4 kisty piwa [u mnie zawsze bylo Heineken 0,33l], Coca Cole, Fante a czasami jakies Fast Foody i brales i piles ile sie da. Chyba ze kierowaca byles, ja kierowalem to albo nie pilem albo bralem do domu.

Nioestety posredniaki wycyckaja was na zakwateroaniu, a mozecie mi wierzyc ze spokojny wypoczynek to podstawa. U mnie odpadaly biwaki i spanie pod namiotem... po prostu nie da sie zyc.

Kolejna sprawa konta bankowe. Ja mialem zalozone jedno w AMRO i przez caly czas z niego korzystalem. Super sprawa ze przez neta moge sie nadal logowac.

Jak cos chcesz wiedziec to smialo pisz. Sprobuje pomoc. Ale najwazniejsze rzeczy to tak jak pisalem wyzej:

jezyk, najlepiej angielski; stosunek do pracy

Do góry
#3146789 - 20/05/2009 22:48 Re: Pytanie o Holandie [Re: Ojro]
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29748
Jak masz juz jakiegos posredniaka to napisz, moze cos o nim slyszalem.

Najlepiej TYLKO holenderskiego i ZERO Polakow ! Im mniej Polakow w firmie tym lepiej. Wiesz mi co pisze. Szanuje rodakow, ale to co niektorzy wyprawiaja to puke

Ja mialem szczescie poznac kilku spoko zimokow: hool`sa z Wroclawia, ziomka z Piekar Sl, malzenstwo spod Ilawy, 50latka z Gliwic, starsi z Gliwic i Szczecina. Niestety tylko na tych moglem polegac, reszta szkoda gadac.

Do góry
#3146930 - 20/05/2009 23:54 Re: Pytanie o Holandie [Re: Ojro]
kumichal Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/02/2008
Postów: 6934
Originally Posted By: Ojro
Najlepiej TYLKO holenderskiego i ZERO Polakow ! Im mniej Polakow w firmie tym lepiej. Wiesz mi co pisze. Szanuje rodakow, ale to co niektorzy wyprawiaja to puke
Wchodzę do marketu i od razu wiem, że to Polacy laugh Drą morde, biegają jakby sklepu nie widzieli... Takich przypadków można wymieniać bez końca.
Przejeżdżając przez Amsterdam jakiś dzieciak pokazał mi środkowy palec, pewnie dlatego, że miałem rejestrację polską tongue

Do góry
#3147022 - 21/05/2009 00:22 Re: Pytanie o Holandie [Re: kumichal]
Rusty Offline
aka Schranzer

Meldunek: 16/01/2005
Postów: 8082
Skąd: .ılı..ılı.
Taki margines społeczny, który nie ma czego szukać w kraju.. ich ostatnią deską ratunku jest właśnie emigracja. Euro i najgorsza robota. Co się dziwić. Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy.

Potem ludzie na nas krzywo patrzą..

Do góry
#3157772 - 25/05/2009 20:55 Re: Pytanie o Holandie [Re: Rusty]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
a jak nie do Hol to gdzie byście polecali jechać?

Do góry
#3158283 - 25/05/2009 23:16 Re: Pytanie o Holandie [Re: Wojtas_]
agr1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/03/2005
Postów: 10495
Wnioskujac, ze znasz angielski to moze Szwecja?
Tylko ten klimat..

Do góry
#3269919 - 14/07/2009 19:14 Re: Pytanie o Holandie [Re: agr1]
kumichal Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/02/2008
Postów: 6934
Co można zwiedzić ciekawego w Holandii? Jakieś atrakcje?? Chodiz mi o północ HOlandi, Rotterdam, den Helder, Amsterdam

Mam zamiar jechac na rozne mecze, np. PSV-AJAX, PSV- Venlo, Holandia-Anglia. Ale przydaloby się też cos innego niżciągle mecze smile Był ktośw wesołym miasteczku WAlibi? Jak było?

Dzieki za odpowiedzi

Do góry
#3439023 - 04/10/2009 17:40 Re: Pytanie o Holandie [Re: kumichal]
kadus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/06/2007
Postów: 5696
Skąd: Anty(I)pody.
Witam, mam kilka pytań bo zapewne część z was w Holandii była i mogłaby udzielić kilku krótkich odpowiedzi wink

1. Praca przez pośrednika czy na własną rękę ? (znam j.angielski)
2. Jeżeli pośrednik to jaki ?
3. Gdzie szukać wiarygodnych ofert pracy ?
4. Jakiej pracy unikać ?
5. Czy taki wyjazd w ogóle się opłaca ?(zarobki netto vs opłaty za mieszkanie i jedzenie)

Do góry
#3439298 - 04/10/2009 20:15 Re: Pytanie o Holandie [Re: kadus]
GaloGalo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/04/2006
Postów: 4168
Ostatnio w Holandii nieciekawie jeśli idzie o prace... .

Do góry
#3440783 - 05/10/2009 04:30 Re: Pytanie o Holandie [Re: kadus]
MichuTN Offline
veteran

Meldunek: 10/01/2006
Postów: 1316
Skąd: Gród KOPERNIKA
Originally Posted By: kadus
Witam, mam kilka pytań bo zapewne część z was w Holandii była i mogłaby udzielić kilku krótkich odpowiedzi wink

1. Praca przez pośrednika czy na własną rękę ? (znam j.angielski)
2. Jeżeli pośrednik to jaki ?
3. Gdzie szukać wiarygodnych ofert pracy ?
4. Jakiej pracy unikać ?
5. Czy taki wyjazd w ogóle się opłaca ?(zarobki netto vs opłaty za mieszkanie i jedzenie)


1-2 ŻADNYCH polskich pośredników- jeszcze walcze o moja kase z cwelem z bydgoskiego Workforca. Warunki mieszkaniowe za te pieniadze ktore ci potracają żałosne. Możliwe są takie cuda ze tydzien porobisz na chate a 2 tygi siedzisz i czekasz na robote. Koordynatora mozesz nigdy na oczy nie zobaczyc
3. Jesli masz mozliwosc to przez znajomych (na swoim przypadku wiem ze to najlepszy sposób- choc nie łatwy)-mieszkasz z normalnymi tongue , wspólny dojazd, chata same plusy
4. Przede wszystkim praca z jak najmniejsza liczba polaków- niestety taka prawda, no co 10ty jest ok, reszta to w głównej mierze element społeczny jak już w kilku postach wyzej było wspomniane, no chyba ze lubisz sporo popic, popalić i posluchac opowiesci z krypty...
5. Nie wiem jak jest teraz, ale ja pracujac przy orchideach w szklarni nie narzekałem. Jedzenie i bronki stosunkowo niedrogie, ale nie ma jak to wałówka z Polski.
Holandia jest niewielka z dobrym transportem kolejowym wiec mozna sporo pozwiedzac. Osobiście chetnie wróce lecz juz w roli turysty, bo jeszcze pare miejsc jest do zobacznia piwo

Do góry
#3440967 - 05/10/2009 06:23 Re: Pytanie o Holandie [Re: MichuTN]
kubi20 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/12/2003
Postów: 4847
Skąd: Bytom
jeżeli chodzi o pośredników to odmawiam! Uważaj na takie firmy jak otto i przedewszystkim wijco <-- złodzieje

mam jednak dobrą opinię na temat pośrednika e&a ale to było 2 lata temu dobre czasy jeszcze..

rok temu kminiliśmy sami i to najlepszy sposób jezeli znasz angielski. Musisz zawitać do biura adecco lub ranstadt i zapytać o pracę, niestety nam proponowali coś gdzie trzeba było podstawy holenderskiego więc cięzko było się na miejscu nauczyć,

jeżeli będziesz próbował sam cos poszukać bez pośrednika to musisz mieć kilkaset euro na wynajem mieszkania, najlepiej jak pojedziesz z kimś wtedy taniej wyjdzie, ale mieszkasz w normalnych warunkach pośród ludzi i w mieście a nie w baraku w lesie z polaczkami, powodzenia

Do góry
#3440971 - 05/10/2009 06:34 Re: Pytanie o Holandie [Re: kubi20]
kubi20 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/12/2003
Postów: 4847
Skąd: Bytom
co do postu kolegi, ja byłem i na Amsterdam Tournament (ajax,inter,arsenal,sevilla) i w walibi world i było pięknie smile tylko trzbatrafić z pogodą na taki wyjazd do parku, my akurat mieliśmy deszcz i słońce ale te rollercoastery sa cudne smile

poza tym amsterdam trzeba odwiedzić koniecznie, redlight nie jest taki rewelacyjny a jeśli już o tym mowa to zapraszam do Utrechtu na reda na barkach normalnie kosmos, nam rok temu praca nie siadła bo robilismy po 4 godzinki od 16 więc z nudów pojechalismy o 3 w nocy do utrechtu:P jak już będziesz w holandi musisz tam być!

cenowo ogolnie drogo chleb kupisz za te 20 centow ale nie mozna tego nazwac chlebem lepsze są bułki do pieczenia z aldika za 18 centow, owoce drogie strasznie i pakowane po 3 gałązki porzeczek, nie opłaca się, piwko tanie dobre, blanty pierwsza klasa:)

Do góry
#3440973 - 05/10/2009 06:40 Re: Pytanie o Holandie [Re: kubi20]
GaloGalo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/04/2006
Postów: 4168
Hehe to mi utkwiło w pamięci, że jak odwiedziłem tę dzielnicę (RedLight) to się okazało, ze 80% osób jakie tam chodziły to stare dziadki!!! Oblecha bleee smile . A ceny jakby kto pytał to rożnie smile . Już od 20-40 Euro i też w zależności od 20 do 60 minut zabawy smile .

Do góry
#3441112 - 05/10/2009 17:54 Re: Pytanie o Holandie [Re: GaloGalo]
Wojtas_ Offline
Wodzirej

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 10395
Ja zrezygnowałem z Holandii i pojechałem do Anglii i dobrze na tym wyszedłem, proponuje Ci zrobić to samo wink

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 2797 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49