Strona 1 z 11 1 2 3 ... 10 11 >
Opcje tematu
#362008 - 19/06/2005 11:28 WTA - Wimbledon 20.06 - 03.07 2005
Kaligula Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/06/2004
Postów: 3798
The Championships

Wimbledon, England
June 20 - July 3, 2005
Grand Slam
Prize Money: TBD
Draw: 128M/96Q/64D
Surface: Grass/Outdoors


website:Wimbledon

Drabinka

pomocne linki:
http://www.wtatour.com/
http://home17.inet.tele.dk/wta/
http://www.itftennis.com/womens/players/


Edited by viva (19/06/2005 14:13)

Do góry
Bonus: Unibet
#362009 - 19/06/2005 15:23 Re: WTA - Wimbledon 20.06 - 03.07 2005
ZurawWawa Offline
enthusiast

Meldunek: 08/06/2005
Postów: 281
No to ja pierwsze pytanie w tym dziale:
Co eksperci mysla o postawieniu Hantuchova-Lineckaja 1 po kursie 1.57 z baw?

Do góry
#362010 - 19/06/2005 15:54 Re: WTA - Wimbledon 20.06 - 03.07 2005
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
Grac na Hantuchova, w dodatku z czolgiem? Zapomnij, ciezko o gorszy typ (moim zdaniem ofkors )

Z ciekawszych pozycji u bab widze to tak [kursy prof]:
- Vinci z Sugiyama, @2.15. Kto widzial Vinci w Eastbourne musi przyznac, ze to naprawde swietna zawodniczka. Nie wydaje mi sie, ze to jakis jednorazowy wyskok, ona grala naprawde bardzo, bardzo dobrze. Sugiyama z kolei wsławiła się przegraniem meczu z Frazier mimo 7 pilek meczowych (i to na 2-0 w setach)... Masakra, Ai cos nie ma formy chyba, skupi sie na deblu gdzie ma spore szanse...

- Arvidsson z Perebiynis, @1.8. Szwedka zdemolowała rywalki w kwalifikacjach, z tego co pamietam to stracila moze z 6 gemow w trzech meczach! Tatiana zupelnym osiolkiem jesli o trawe chodzi to nie jest, ale Szwedka jest tu chyba sporym faworytem. Takie kwalifikacje dodaja pewnosci siebie, poza tym szwedzka szkoła tenisowa hoduje niezlych trawiarzy, nie widzialem tej Arvidsson ale za sama narodowosc bym ja przypisał juz do grassu

- Baltacha z Klaschka , @1.5. Szczerze mowiac nie mam pojecia co to za Niemka, przegladam jej 'osiagniecia' to troche jednak nie ma co ogladac, a Niemka ma juz 25 lat. Baltacha to reprezentantka gospodarzy, rowniez zadna z niej gwiazda, ale chyba lubi grac na trawie. Rowniez na hardzie nie radzila sobie najgorzej ostatnimi czasy. Żaden banker, ale no kto to jest KLASCHKA?!

- Medina ze Srebotnik, @1.7. Medina to jedna z zawodniczek czolowki, ktora wbija sie w pamiec z... wielu powodow . Nie jest to typowa Hiszpanka, ktora poza clayem nie wie jak grac, rowniez na hardzie pokonala niezle rywalki. Na trawie radzi sobie calkiem calkiem, rok temu w Hertogenbosch doszla do polfinalu. Na Wimbledonie odpadla w pierwszej rundzie z Natalie Dechy, nie jest to raczej powod do wstydu. Srebotnik jakos sie nie rozwija, taka nijaka z niej zawodniczka... Na clayu nie byloby watpliwosci, tu troche sie ich pojawia, ale ciezko mi sobie wyobrazic porazke Mediny z bardzo przeciętną Słowenką

pozdrawiam

Do góry
#362011 - 19/06/2005 20:00 Re: WTA - Wimbledon 20.06 - 03.07 2005
v_a_m_o_s Offline
newbie

Meldunek: 13/06/2005
Postów: 32
http://photo910.tripod.com/cgi-bin/wta.pl?p1=1363&p2=2005
na tej stronce są wszystkie mecze Klaschki od 2000 roku

Do góry
#362012 - 19/06/2005 20:11 Re: WTA - Wimbledon 20.06 - 03.07 2005
oli Offline
sottocapo

Meldunek: 02/11/2001
Postów: 37765
Skąd: POland
w profie skoczyl kurs Sequere na 2.06...

co myslicie o tym meczu bo na moje oko to ten kurs

to promocja

Do góry
#362013 - 19/06/2005 20:20 Re: WTA - Wimbledon 20.06 - 03.07 2005
v_a_m_o_s Offline
newbie

Meldunek: 13/06/2005
Postów: 32
Moim zdaniem 2 bardzo pewne typy:
Jackson - Marrero typ 1(1.29); Marta w bardzo kiepskiej formie, w tym sezonie przegrywa mecz za meczem, a poza tym trawa to nie jej nawierzchnia, w przeciwieństwi do Jackson, która lubi trawę i coś tam nawet gra; w tegorocznym turnieju w birmingham pokonała brandi i kirilenko (może nie są to jakieś fanatstyczne rywalki ale coś tam jednak grają na tej trawie)
Baltacha - Klaschka typ 1(1.5); Baltacha to dobra zawodniczka, która bardzo lubi trawiaste nawierzchnie, przemawia za nią tez to, że gra u siebie, a Klaschka to raczej kiepska zawodniczka, przeszła kwalifikacje, ale pokonała tam raczej kiepskie zawodniczki, ne pewno o wiele gorsze niż Baltacha.

Do góry
#362014 - 19/06/2005 20:20 Re: WTA - Wimbledon 20.06 - 03.07 2005
v_a_m_o_s Offline
newbie

Meldunek: 13/06/2005
Postów: 32
zapomniałem dodać, że kursy są z profa

Do góry
#362015 - 19/06/2005 20:24 Re: WTA - Wimbledon 20.06 - 03.07 2005
Kaligula Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/06/2004
Postów: 3798
Quote:

Moim zdaniem 2 bardzo pewne typy:
Jackson - Marrero typ 1(1.29); Marta w bardzo kiepskiej formie, w tym sezonie przegrywa mecz za meczem, a poza tym trawa to nie jej nawierzchnia, w przeciwieństwi do Jackson, która lubi trawę i coś tam nawet gra; w tegorocznym turnieju w birmingham pokonała brandi i kirilenko (może nie są to jakieś fanatstyczne rywalki ale coś tam jednak grają na tej trawie)
Baltacha - Klaschka typ 1(1.5); Baltacha to dobra zawodniczka, która bardzo lubi trawiaste nawierzchnie, przemawia za nią tez to, że gra u siebie, a Klaschka to raczej kiepska zawodniczka, przeszła kwalifikacje, ale pokonała tam raczej kiepskie zawodniczki, ne pewno o wiele gorsze niż Baltacha.



Przed chwilą zagrałem dokładnie taki dubel za 9/10 wchodzę do działu i co? i jest ktoś kto myśli dokładnie tak samo pozdr

Do góry
#362016 - 19/06/2005 20:36 Re: WTA - Wimbledon 20.06 - 03.07 2005
adriano Offline
veteran

Meldunek: 14/02/2003
Postów: 1362
Dziwie sie, ze jeszcze nikt nie wspomnial o meczu Obata-Irvin. Kurs całkiem przyzwoity (1.5 w profie), Obata gładko przeszła kwale, na trawce ma całkiem przyzwoity bilans, różnie źrodła podają, ale zaufajnmy teniscornerowi, ze 20-13, natomiast Irvin na trawie kompletne dno, 4 razy grała na wimbledonie i 4 razy nie przeszła pierwszej rundy! bilans na grassie ujemny, 4-10. Nic tylko grać japonke po takim kursie.

Co do pozostałych spotkań zgodze sie z kolegami, zdecydowanie Jackson, chociaz z tego co widze kurs w profie juz spadl (było 1.4) i chyba nie na głównym kuponie ale na którymś na pewno zagram Szwedke Arvidsson.

Do góry
#362017 - 19/06/2005 23:37 Re: WTA - Wimbledon 20.06 - 03.07 2005
Fozzie Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/03/2004
Postów: 5934
Skąd: http://fozzie.blogabet.com/
Evie Dominikovic - Aiko Nakamura

kurs:1,50

Zdecydowaną faworytka w tym meczu według mnie jest Dominikovic, wieksze ogranie na trawie i doswiadczenie po jej stronie.
W poprzednich latach dość pechowo trafiała w drabince, na dzien dobry odprawiana jak nie przez Zvonarievą, to Serene Williams, w roku ubiegłym nie poradziła sobie z kwalifikacjami odpadając z Panovą, w tym roku równiez nie ma dziewczyna szczęścia, bo juz w drugiej rundzie na zwycięzcę tej pary prawdopodobnie będzie czekac Myskina, ale uważam, ze z raczkującą na trawie Nakamurą poradzi sobie i będzie dane jej spróbować sił z daleką od swojej normalnej dyspozycji Myskiną...

------------------------------------------------------

Sanda Mamic - Dinara Safina

kurs:4,70

Kurs wariacki i to mnie własnie skłania ku temu typowi, dodtakowo Safina kompletnie mnie nie przekonuje na trawie, młoda chorwatka co prawda chyba na trawie jeszcze nigdy nie grała, ale na twardych nawierzchniach miewała przebłyski i potrafiła ogrywac naprawdę niezłe zawodniczki.Nie będę się na siłe tutaj rozpisywał, bo nie ukrywam, ze głownie gram to dla tego, ze kurs mi sie okrutnie podoba...

--------------------------------------------------------

Ai Sugiyama - Roberta Vinci

kurs:2,10

To co ta gejsza z Tokyo razem ze swoja słowacka kumpelą zrobiły w Eastbourne siedzi we mnie tak głeboko, ze chyba juz do końca mojej choroby bukmacherskiej będę grał przeciwko jednej i drugiej. Teraz nadarza sie doskonała okazja do odrobienia strat, bo forma jaką prezentuje ostatnio skośnooka nie wystarczy na rozpędzona włoszkę, która w zeszłym tygodniu udowodniła, że angielskie pastwiska słuzą jej dobrze. Lista klasowych rywalek pokonanych przez Robertę robi się coraz okazalsza, a Sugiyama raz już na niej się znalazła i mam nadzieję, ze już jutro znajdzie sie na niej po raz kolejny. według mnie jedna z pewniejszych "dwójek" na jutro...

---------------------------------------------------------

Tatiana Perebiynis - Sofia Arvidsson

kurs:1,80

Kursy równe na obie panie i uważam że jak najbardziej słusznie. 21-letnia szwedka jest zawodniczką wszechstronną i żadna nawierzchnia jej nie przeszkadza, a spacerek jaki sobie urządziła podczas qwalifikacji robi wrażenie i pozwala sądzić, ze zapoznała się już z wimbledonska trawą i jutro ma spore szanse na ogranie ukrainki...

----------------------------------------------------------

Maria Vento-Kabchi - Milagros Sequera

kurs:2,20

Pojęcia nie mam czym sugerowali sie buki ustalajac kursy na ten mecz, ale mi pasuje. Według mnie równiejszą formę prezentuje młodsza z wenezuelek, przyzwoity występ w Birmingham nastraja mnie optymistycznie i polecam ten typ jako idealny do rozpisu.

----------------------------------------------------------

Anna Chakvetadze - Jelena Jankovic

kurs:2,30

Myslę, ze ten typ będzie jutro bardzo popularny, ale kurs na 18-latke z Rosji w stosunku do jej ostatnich wyników jest niezwykle atrakcyjny. Jelena swoim występem w Birmingham równiez pokazała się z dobrej strony, i zapowiada się na jutro wyrównana walka, ale jak zwykle w takich przypadkach gram typ, który jest lepiej płatny.

------------------------------------------------------------

Amy Frazier - Mashona Washington

kurs:2,40

Amy mimo swojego wieku w zeszłym roku podczas Wimbledonu zagrała całkiem nieźle i pewnie niejednego wyleczyła z gotówki pokonując w III rundzie Myskinę. W tej chwili Frazier nie zachwyca, gra w kratkę.
Mashona trochę więcej pograła sobie na angielskiej trawie i licze na to, ze bedzie bardziej przygotowana od starszej kolezanki, a biorac pod uwagę, ze do tej pory przegrała dwukrotnie z Frazier jutro postara się zmienić niekorzystne h2h

------------------------------------------------------------

Marissa Irvin - Saori Obata

kurs:1,60

Zdecydowanie na trawie bardziej ograna jest japonka, dokładając fakt, że dla amerykanki, bedzie to pierwszy wystep na trawie oczywista faworytka dla mnie jest Obata, która bez wiekszych problemów przebrnęła przez qwale....

-----------------------------------------------------------

Tamarine Tanasugarn - Karolina Sprem

kurs:1,90

Kolejny przeszacowny kurs. Wyniki z tego roku Karoliny pozostawiaja wiele do zyczenia i w tej sytuacji tajka jest jak najbardziej w stanie ograc chorwatkę. Kilka wyników z tego roku zdecydowanie nakazuje zaufać Tamarine...

Do góry
#362018 - 19/06/2005 23:40 Re: WTA - Wimbledon 20.06 - 03.07 2005
T3NnIs Chi3F Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/08/2003
Postów: 13609
Skąd: tu i tam...
Quote:

Evie Dominikovic - Aiko Nakamura

kurs:1,50

Zdecydowaną faworytka w tym meczu według mnie jest Dominikovic, wieksze ogranie na trawie i doswiadczenie po jej stronie.
W poprzednich latach dość pechowo trafiała w drabince, na dzien dobry odprawiana jak nie przez Zvonarievą, to Serene Williams, w roku ubiegłym nie poradziła sobie z kwalifikacjami odpadając z Panovą, w tym roku równiez nie ma dziewczyna szczęścia, bo juz w drugiej rundzie na zwycięzcę tej pary prawdopodobnie będzie czekac Myskina, ale uważam, ze z raczkującą na trawie Nakamurą poradzi sobie i będzie dane jej spróbować sił z daleką od swojej normalnej dyspozycji Myskiną...

------------------------------------------------------

Sanda Mamic - Dinara Safina

kurs:4,70

Kurs wariacki i to mnie własnie skłania ku temu typowi, dodtakowo Safina kompletnie mnie nie przekonuje na trawie, młoda chorwatka co prawda chyba na trawie jeszcze nigdy nie grała, ale na twardych nawierzchniach miewała przebłyski i potrafiła ogrywac naprawdę niezłe zawodniczki.Nie będę się na siłe tutaj rozpisywał, bo nie ukrywam, ze głownie gram to dla tego, ze kurs mi sie okrutnie podoba...

--------------------------------------------------------

Ai Sugiyama - Roberta Vinci

kurs:2,10

To co ta gejsza z Tokyo razem ze swoja słowacka kumpelą zrobiły w Eastbourne siedzi we mnie tak głeboko, ze chyba juz do końca mojej choroby bukmacherskiej będę grał przeciwko jednej i drugiej. Teraz nadarza sie doskonała okazja do odrobienia strat, bo forma jaką prezentuje ostatnio skośnooka nie wystarczy na rozpędzona włoszkę, która w zeszłym tygodniu udowodniła, że angielskie pastwiska słuzą jej dobrze. Lista klasowych rywalek pokonanych przez Robertę robi się coraz okazalsza, a Sugiyama raz już na niej się znalazła i mam nadzieję, ze już jutro znajdzie sie na niej po raz kolejny. według mnie jedna z pewniejszych "dwójek" na jutro...

---------------------------------------------------------

Tatiana Perebiynis - Sofia Arvidsson

kurs:1,80

Kursy równe na obie panie i uważam że jak najbardziej słusznie. 21-letnia szwedka jest zawodniczką wszechstronną i żadna nawierzchnia jej nie przeszkadza, a spacerek jaki sobie urządziła podczas qwalifikacji robi wrażenie i pozwala sądzić, ze zapoznała się już z wimbledonska trawą i jutro ma spore szanse na ogranie ukrainki...

----------------------------------------------------------

Maria Vento-Kabchi - Milagros Sequera

kurs:2,20

Pojęcia nie mam czym sugerowali sie buki ustalajac kursy na ten mecz, ale mi pasuje. Według mnie równiejszą formę prezentuje młodsza z wenezuelek, przyzwoity występ w Birmingham nastraja mnie optymistycznie i polecam ten typ jako idealny do rozpisu.

----------------------------------------------------------

Anna Chakvetadze - Jelena Jankovic

kurs:2,30

Myslę, ze ten typ będzie jutro bardzo popularny, ale kurs na 18-latke z Rosji w stosunku do jej ostatnich wyników jest niezwykle atrakcyjny. Jelena swoim występem w Birmingham równiez pokazała się z dobrej strony, i zapowiada się na jutro wyrównana walka, ale jak zwykle w takich przypadkach gram typ, który jest lepiej płatny.

------------------------------------------------------------

Amy Frazier - Mashona Washington

kurs:2,40

Amy mimo swojego wieku w zeszłym roku podczas Wimbledonu zagrała całkiem nieźle i pewnie niejednego wyleczyła z gotówki pokonując w III rundzie Myskinę. W tej chwili Frazier nie zachwyca, gra w kratkę.
Mashona trochę więcej pograła sobie na angielskiej trawie i licze na to, ze bedzie bardziej przygotowana od starszej kolezanki, a biorac pod uwagę, ze do tej pory przegrała dwukrotnie z Frazier jutro postara się zmienić niekorzystne h2h

------------------------------------------------------------

Marissa Irvin - Saori Obata

kurs:1,60

Zdecydowanie na trawie bardziej ograna jest japonka, dokładając fakt, że dla amerykanki, bedzie to pierwszy wystep na trawie oczywista faworytka dla mnie jest Obata, która bez wiekszych problemów przebrnęła przez qwale....

-----------------------------------------------------------

Tamarine Tanasugarn - Karolina Sprem

kurs:1,90

Kolejny przeszacowny kurs. Wyniki z tego roku Karoliny pozostawiaja wiele do zyczenia i w tej sytuacji tajka jest jak najbardziej w stanie ograc chorwatkę. Kilka wyników z tego roku zdecydowanie nakazuje zaufać Tamarine...




i do kasy
szczerze to Mamic mi chodzi od 2 dni po glowie

Do góry
#362019 - 20/06/2005 00:05 Re: WTA - Wimbledon 20.06 - 03.07 2005
Court Judge Offline
old hand

Meldunek: 04/05/2005
Postów: 827
Skąd: Sheffield, UK
ja na znak protestu przeciw marnym parom u panów i korzystajac, ze naziemne nie robia zwrotów za krecze zaryzykuje takie cos (sts):

1445 12:00 Jankovic J. - Chakvetadze A. (2.30)
1449 12:00 Dementieva E. - Benesova I. (4.00)
1439 12:00 Vento M. - Sequera M. (2.30)

jak widac bedzie ostro i po bandzie, nie polecam nikomu


Do góry
#362020 - 20/06/2005 06:00 Re: WTA - Wimbledon 20.06 - 03.07 2005
aktorek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/12/2004
Postów: 15478
Skąd: Chełm
Baltacha E. - Klaschka S. 1.50 przecie to darmo . U siebie gra kobieta a Klaschka w swoim życiu prawie nie widziala trawy MOze jakaś kontuzja Baltachy ? wie ktoś coś o tym, jak zdrowa to tylko grac za grubo

Do góry
#362021 - 20/06/2005 06:06 Re: WTA - Wimbledon 20.06 - 03.07 2005
kewin Offline
Q

Meldunek: 19/04/2005
Postów: 7293
Skąd: Lubin
Baltacha ?? w życiu niezagram na nią....juz ostatnio udowodniła..że bedac brytyjka nieumie odbijac na trawce....przegrała z Sequera.....a Klaschka to mało znana zawodniczka a na takie trzeba uwazac bo lubia robic niespodzianki w pierwszych rundach ...

TYP: Klaschka


Spears-Kremer/2
pierwsza to typowa deblistka jakos w singlu niema znaczacy sukcesów...a zawodniczka z Luksemburga ma na swoim koncie juz dobre wystepy na szybkich nawierzchniach a i kursik ładny (1.6 w toto)..polecam KREMER

Do góry
#362022 - 20/06/2005 06:17 Re: WTA - Wimbledon 20.06 - 03.07 2005
kardynal20 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2004
Postów: 23868
Skąd: ze szpadlem w terenie
prosze o opinie fachowców na temat ponizszego zestawu gdyz zamierzam zagrac sobie za stowke te panie

#davenport - jidkova 1
#jackson - marrero 1
#schnyder - serra-zanetti 1
#stosur - pastikova 1
#farina - sucha 1
#likhovsteva - smashnova 1
#baltacha - klaschka 1

przeanalizowałem te mecze i wychodzi na to ze nie powinno byc problemów ale moze cos przeoczyłem??!!

dzieki za opinie i uwagi

Do góry
#362023 - 20/06/2005 06:40 Re: WTA - Wimbledon 20.06 - 03.07 2005
KRAJAN Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2004
Postów: 15586
Skąd: Lublin
Na dziś wybrałe 5 meczyków (single) - (większość pokrywa się z typami forumowiczów):
A. Sugiyama vs R. Vinci 2 /2.08/ 5/10
T. Perebiynis vs S. Arvidsson 2 /1.84/ 3/10
M. Maleeva vs S. Asagoe 1 /1.769/ 3/10
A. Frazier vs M. Washington 1 /1.599/ 3/10
E. Baltacha vs S. Klaschka 1 /1.488/ 3/10

Jeszcze zastanawiam się czy typu na Vinci nie podwoić? Ostatnio zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie - w przeciwieństwie do Sugi, która ostatnio słabo pogrywa, ale jest to turniej najwyższej rangi i kto wie co wywinie doświadczona Japoneczka. Oby nic!

Pozdrawiam
KRAJAN

Do góry
#362024 - 20/06/2005 06:50 Re: WTA - Wimbledon 20.06 - 03.07 2005
kardynal20 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2004
Postów: 23868
Skąd: ze szpadlem w terenie
czekam na opinie do poprzedniego postu a teraz typy na single

obata 1,6
perebniyis 1,8
kremer 1,55
sugiyama 1,5 - jednak
morigami 1,75
llevellyn 7
browell 2,6


sugiyama zawsze sobie dobrze radzi w londynie wiekszosc typuje vinci ja jednak wyczuwam tu zwyciestwo AI , perebniyis to nie jest dziewczynka do bicia dla arvidsson ktora po przejsciu kwali moze nic wiecej juz tu nie zdziałac , kremer chyba 2-0 w setach nic nie wskazuje na inny bieg wydarzen , obata dla mnie mniej pewna niz kremer ale swoja rywalke tez powinna odprawic z kwitkiem, morigami - ocs mi tak podpowiada poza statystykami , browell moze pokusic sie o zwyciestwo w koncu perry to zanda gwiazdeczka , a llevellyn dlatego iz po ostatnich meczach kuzniecowej wwytsko moze sie zdarzyc

Do góry
#362025 - 20/06/2005 08:18 Re: WTA - Wimbledon 20.06 - 03.07 2005
ZurawWawa Offline
enthusiast

Meldunek: 08/06/2005
Postów: 281
mam pytanie: Oktorej dzis gran hantuchova, bo na oficjalnej stronie wimbledonu nie moge tego namierzyc?

Do góry
#362026 - 20/06/2005 08:21 Re: WTA - Wimbledon 20.06 - 03.07 2005
ZurawWawa Offline
enthusiast

Meldunek: 08/06/2005
Postów: 281
Kurcze, ona pewnie jutro gra.

Do góry
#362027 - 20/06/2005 08:22 Re: WTA - Wimbledon 20.06 - 03.07 2005
oli Offline
sottocapo

Meldunek: 02/11/2001
Postów: 37765
Skąd: POland
Quote:

mam pytanie: Oktorej dzis gran hantuchova, bo na oficjalnej stronie wimbledonu nie moge tego namierzyc?


jutro gra

Do góry
Strona 1 z 11 1 2 3 ... 10 11 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 2797 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49