Opcje tematu
#404564 - 13/09/2005 08:47 Propozycje zmian w EEL
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Na dzień dzisiejszy szanse jakiegokolwiek sponsoringu naszej zabawy w nadchodzącym sezonie są mizerne, dlatego też problem braku atrakcyjnych nagród, który wiele osób wskazało jako największy mankament w EEL póki co nie zniknie. Skłoniło mnie to do poszukiwania rozwiązań, które mogłyby uatrakcyjnić EEL.

Nie mogę przedstawić żadnych konkretów, dlatego przedstawię niektóre plany, które być może przedstawię niedługo do głosowania.

1. Kadry zespołów
W EEL każdy z użytkowników prowadzi własną drużynę. Uważam, że zmianą na plus byłoby poświęcenie większej uwagi prowadzonym przez nas drużynom, bowiem obecnie nazwa drużyny służy nam jedynie do wklejania obok naszych typów i rozpoznawania sytuacji w tabei... Miałem swego czasu pomysł, aby przed każdym sezonem umieszczany był na forum SKARB KIBICA EEL, ale tak naprawdę po za nazwą zespołu, menedżera i miejscami jakie zajął ten zespół w przeszłości (wymagałoby poszperania w starych tematach) nie można byłoby w nim umieścić więcej informacji. Fajnie byłoby gdyby każda z drużyn miała własne logo, najlepiej takich samych wymiarów, ale nie mam złudzeń co do tego, że to się nie uda. Może więc powinniśmy dodać EEL trochę realizmu podając kadry zespołów. Wiązałoby się to oczywiście z koniecznością opracowania systemu zgodnie, z którym trafione typy przeliczałoby się na bramki, które strzelaliby konkretni zawodnicy. Zamiast "suchych" wyników można byłoby podawać strzelców bramek, prowadzić klasyfikację strzelców, a nawet - dając upust wyobraźni - opisywać przebieg meczu. Uważam, że taka zmiana wpłynełąby pozytywnie na atrakcyjność rozgrywek, problemem jest tylko jak taki system miałby wyglądać...

2. Strzelcy bramek
Prawie od począku EEL myślę nad systemem przeliczania bramek zespołu na bramki poszczególnych zawodników. Miałem nawet parę pomysłów, ale wszystkie uznawałem za niegodne uwagi, bowiem w wyniku ich wprowadzenia bramki dla naszej drużyny strzelałoby dwóch, góra trzech zawodników. Miałem także pomysł, aby strzelców bramek dla naszej drużyny... wybierał przeciwnik, a dla drużyny rywala - my (w ten sposób można by było uniknąć sytuacji, w której jeden zawodnik strzela wszystkie bramki), ale skoro podanie samego wyniku meczu stanowi dla niektórych spory kłopot, to co dopiero mówić o podawaniu strzelców. Obecnie pracuje nad systemem, w którym każdemu typowi przypisany byłby strzelec, a w przypadku zdobycia 1 bramki gola strzelałby ten zawodnik, któremu przypisano trafny typ o jak najwyższym kursie. O ile przy 1, 2 czy 3 bramkach system ten ma sens (przynajmniej na papierze), o tyle przy większej ilości bramek zaczyna go tracić, chciałbym bowiem by przy wyniku 7:0 możliwa była sytuacja, przy której bramki zdobywa 7 różnych zawodników, ale obecnie nie mam pomysłu jak to zrobić.

3. Taktyka i zdobywanie bramek
Wyniki jakie osiągamy w EEL to w dużej mierze "zasługa" dyspozycji rywala. Co z tego, że my trafimy wszystkie swoje typy skoro rywal zrobi to samo i osiągnie wyższą SS. Nie mamy żadnego wpływu na ilość bramek straconych, a to obniża nieco realizm gry (wiadomo, że EEL nijak się ma do rzeczywistych rozgrywek, ale trochę realizmu nie zaszkodzi). Może dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie do gry taktyki? Jest to pomysł, którego nie da się wprowadzić w życie ad hoc, bowiem wymagałoby to zmiany systemu przeliczania SS na bramki. Każdemu zawodnikowi przypisać można by było typ (w sumie byłoby ich 11) i tak - strzały napastników byłyby typami o niższym kursie, pomocników o nieco wyższym, a obrońców - najwyższym. Jednocześnie trafiony kurs nie musiałby się równać SS, tj. napastnik mimo trafionego niższego kursu miałby szansę zapewnić nam wygraną. Jednocześnie trafiając typy przypisane naszemu bramkarzowi i obrońcom (o wyższym kursie) moglibyśmy zniwelować SS przeciwnika i nie dopuścić do tego, aby strzelił on bramkę. Oczywiście wyżej przedstawione rozważania to są czysto hipotetyczne.

Proszę Was o opinie w tej sprawie. Wszelka krytyka (konstruktywna) wyżej wymienionych planów mile widziana.

Może macie pomysł jak należałoby przeliczać SS na bramki poszczególnych zawodników, a może macie swoje własne pomysły, które mogłyby uatrakcyjnić grę. Czekam. Każdy pomysł wart jest przedstawienia.

Pozdrawiam!

Do góry
#404565 - 13/09/2005 09:52 Re: Propozycje zmian w EEL
pele Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/02/2003
Postów: 3447
tak wg mnie obecny system gry i zdobywania bramek jest dobry i nie ma co go na sile zmieniac...:) co prawda aby wygrac mecz poza trafieniem swoich typow trzeba tez miec troche szczescia aby rywal trafil mniejsze SS...ale o to w tym chodzi..szczescie + skutecznosc = sukces...

Tak czytajac powyzszy tekst przychodzi mi taka mysl...
Wszyscy uczestnicy zabawy graja systemem 1-3-4-3...czyli lacznie wychodzi ze kazdy na dana kolejke podaje 11 spotkan...i teraz tylko sprawa jak liczyc SS...ja widze to w nastepujacy sposob: w obronie gra trzech zawodnikow plus bramkarz co daje nam 4 typy na formacje obronna...a w ataku mamy 7 zawodnikow, liczymy ze kazdy pomocnik jest ustawiony ofensywnie...czyli reasumujac 4 typy na obrone i 7 typow na atak. 4 typy "obronne" druzyny A rywalizuja z 7 typami "atakujacymi" druzyny B i 4 typy "obronne" druzyny B rywalizuja z 7 typami "atakujacymi" druzyny A. W takim przypadku zawsze jest przewaga w ataku...Zliczamy typy "obronne" zespolu A i "atakujace" zespolu B. Nastepnie od SS ataku druzyny B odejmujemy SS obrony druzyny A. W ten sposob powstaje nam roznica miedzy atakiem druzyny B a obrona druzyny A...kazda przewaga ataku nad obrona o SS rowne 1,50 daje bramke druzynie B...jesli przewage w takiej grze ma druzyna broniaca sie to kazda roznica w SS rowna 1,00 daje bramke druzynie broniacej. I tak samo w sytuacji gdy atakuje druzyna A a broni sie druzyna B. Sumujac formacje obronna i atakujaca mamy wynik spotkania...ale aby to moglo byc mozliwe do zrealizowania potrzebna jest wieksza liczba aktywnych osob w zarzadzie EEL i duza dyscyplina wsrod grajacych...

P.S. nie wiem czy napisalem dosc jasno to o co mi chodzi jesli nie to prosze pytac...ale zapewne ten pomys do wcielenia nie bylby latwy...

Do góry
#404566 - 13/09/2005 16:13 Re: Propozycje zmian w EEL
BoBeK_23 Offline
addict

Meldunek: 30/08/2004
Postów: 681
no mówiąc wg mnie można zrobić skarb kibica i jeszcze te loga czyli herby każda drużyna zrobiła by sobie herb własny!!
2.Strzelcy bramek
narazie jest dobrze i niech tak zostanie
3.Taktyka i zdobywanie bramek
no to by wyglądało jakby gralismy jakiegos menagera jesli ktoś chce zagrać to niech sie zapisze pod tym linkiem www.pmanager.org darmowy on line:]
a i przeliczanie na bramki mi to narazie nie przeszkadza
wg mie to niech zostanie tak jak jest
pozdr.
BoBek_23

Do góry
#404567 - 13/09/2005 16:36 Re: Propozycje zmian w EEL
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
Taktyka i zdobywnie bramek:

Żeby mieć jakiś wpływ na bilans trafionych typów przeciwnika, a co za tym idzie na jego wynik bramkowy, możnaby zwiększyć ilość podawanych typów do 7 przez gospodarzy i 6 przez gości, z zastrzeżeniem iż po podaniu typów zawodnicy na przemian eliminują [odrzucają] jeden typów przeciwnika przed rozpoczęciem tych spotkań
Plus: można wyeliminować jeden z bardziej pewnnych bądź atrakcyjnych kursów u przeciwnika
Minus: potrzebne zsynchronizowanie podawania typów, bo mogę podać mecze na wtorek, a przeciwnik nie zdąży któregoś nich odrzucić

Do przemyślenia.

pzdr)

Do góry
#404568 - 20/09/2005 19:02 Re: Propozycje zmian w EEL
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
Mógłbyś przynajmniej skomentować powyższe Prem

Do góry
#404569 - 20/09/2005 19:25 Re: Propozycje zmian w EEL
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Skomentować mogę, ale zmian przed rozpoczęciem nowego sezonu i tak nie wprowadzimy.

Co do Twojego pomysłu Terror to wygląda on dobrze na papierze, ale szczerze wątpie aby każdy zdążył się pojawić na forum dwukrotnie i "odrzucać" typy przeciwnika, niektórzy gracze podają przecież typy na 15 minut przed końcem kolejki (wybierają wtedy jakieś mecze z Ameryki Łacińskiej...).

Pomysł Pelego jest ciekawy, ale jego wdrożenie zajęłoby trochę czasu. Oczywiście, w trakcie VI sezonu trzeba szukać nowych rozwiązań, będzie je można sprawdzać w meczach towarzyskich, bo eksperymentowanie z zasadami gry w przeciągu sezonu byłoby nierozsądne.

Nie myśl Terror, że nie czytam i nie analizuję Waszych propozycji, dają mi one do myślenia, za wszystkie dziękuję i czekam na kolejne

Pozdrawiam

PS Przydałby się jednak dyspozycyjny zarząd, który mógłby mnie czasem wyręczyć w odpowiedziach

Do góry
#404570 - 21/09/2005 18:57 Re: Propozycje zmian w EEL
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
No dobra Prem ....

Idąc dalej tropem ... może by tak gospodarz meczu, musiał pierwszy podać swoje typy + np wybrać dla gości jeden konkretny mecz do wytypowania ? Z ligi np. mało atrakcyjnej

Do góry
#404571 - 27/12/2005 11:03 Re: Propozycje zmian w EEL
kurson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/05/2004
Postów: 6893
Skąd: Kraków / Ustrzyki Dolne
Moim zdaniem w III lidze dobrze sprawdzilby sie system wzorowany na PLK - jedna duza III liga, 3 x walkower - out, w przypadku braku przeciwnika gra ze srednia, w naturalny sposób pozbywalibyśmy się olewaczy.
Oczywiście potrzebne byłyby pewne modyfikacje zwiazane z systemem punktacji, ale myślę, że sama idea sprawdziłaby się duzo lepiej niż obecna.

I wracam do pomysłu podawania tylko jednego typu na dane spotkanie...

Do góry
#404572 - 27/12/2005 17:10 Re: Propozycje zmian w EEL
Cypryjczyk Offline


Meldunek: 29/11/2004
Postów: 1749
Skąd: Nikozja
Ja jestem za tym:

1. I Liga 16zespolow(spadaja do 2 ligi 4 najslabsze)
2. II Liga 16 zespolow(spadaja 4 zespoly najslabsze)
3. III Liga 32 zespoly,podzielone na grupy A(16) i B(16).
4. Sezon trwalby 15 tygodni/15 kolejek.Kazdy z kazdym po raz dct.
5. Podawanie dokladnego wyniku na jedno zdarzenie bez ograniczen.
6. Minimalny kurs grany to 1.20
7. Podawanie swoich typow na mecz co kolejke do soboty godz 12.00
8. O Miejscu w tabeli niech decyduje bilans bramkowy niz bezposredni pojedynek(w ramach jednego meczu miedzy 2 zespolami)
9. Zespoly ktore nie dostaly sie do 2 ligi i te ktore spadly z niej powinny zostac rozstawione w grupie A i B ,a te nowe powinny zostac dolosowywane.


Jako ze w 3 lidze duzo druzyn odpuszcza to nawet 2miejsca premiowane awansem do 2 ligi na grupe nie bedzie za malo zwazywszy ze moga byc to w praktyce grupy 10zespolowe.

Do tego aby uatrakcyjnic rozgrywki calej EEL moznaby zrobic Puchar EEL dla wszystkich lig i tak np.
I Runda:graja zespoly z 3ligi
II Runda:16 zwyciezcow z 1 Rundy spotyka sie z zespolami z 2 ligi
III Runda:16 zwyciezcow z 2 rundy spotyka sie z najlepsza 16 1 ligi.
1/8 Finalu(16zespolow)
1/4 Finału(8zespolow)
1/2 Finalu((4zespoly)
Finał

Caly taki puchar bylby rozgrywany w srody i w czwartki w te terminy kiedy sa mecze LM,P.Uefa czy gra inne mecze tj.ligi zagraniczne,mecze reprezentacji.7 terminow w ciagu jednego sezonu daloby sie znalezc spokojnie.Pomysl ciekawy gdyz moga spotkac sie zespoly z klas nizszych z tymi pierwszoligowymi.


PS. a tak w ogole kiedy rusza nowy sezon?

Do góry
#404573 - 09/01/2006 09:22 A może by tak...
Prem Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/07/2001
Postów: 5119
Dziś przyszedł mi do głowy taki pomysł:

Zarówno gospodarz jak i gość podawaliby o dwa typy więcej. Jeden z typów liczyłby się normalnie i w przypadku trafienia przyczyniałby się do zwiększenia SS, drugi natomiast służyłby jako "typ obronny" i jego kurs w przypadku trafienia odejmowałoby się od SS rywala...

Na przykładzie:

------------------------------------------------------------

Drużyna A - Drużyna B
#1 kurs 2.00 trafiony
#2 kurs 1.50 trafiony
#3 kurs 1.50 trafiony
#4 kurs 1.10 trafiony
#5 pudło
#6 pudło
#7 kurs 1.90 trafiony

Obronny: kurs 1.05 trafiony

------------------------------------------------------------

Drużyna A - Drużyna B
#1 pudło
#2 pudło
#3 pudło
#4 kurs 2.00 trafiony
#5 kurs 2.00 trafiony
#6 kurs 2.00 trafiony

Obronny: kurs 2.00 trafiony

------------------------------------------------------------

SS Drużyny A: 2 + 1.50 + 1.50 + 1.10 + 1.90 - 2.00 = 6.00 => 1 gol

SS Drużyny B: 2 + 2 + 2 - 1.05 = 4.95 => 0 goli

Drużyna A - Drużyna B 1:0

------------------------------------------------------------

Plusy:
- możliwość wpływu na liczbę bramek jaką strzela przeciwnik
- więcej podawanych typów szansą na większe SS

Minusy:
- konieczność poświęcenia większej ilości czasu przy doborze typów
- ryzyko nierealnych (wysokich) wyników z racji dodatkowego typu

------------------------------------------------------------

Co o tym sądzicie? Czekam na krytykę (konstruktywną).

Pozdrawiam!

Do góry
#404574 - 09/01/2006 15:23 Re: A może by tak...
szachus Offline
veteran

Meldunek: 13/01/2003
Postów: 1219
Skąd: Tychy
ok pomysl jest niezly, aczkolwiek mysle ze mogloby to spowodowac granie np. na correct score lub inne wariaty jako "typ obronny". doprowadzic to moze ze mimo iz strzelimy 3 bramki, w rezultacie mozemy mecz przegrac do zera. wiadomo emocje wieksze, ale pytanie czy ludzie przegrywajac "wygrane" mecze sie nie wykrusza. moze ciekawsze zamiast typ obronny byloby oznaczanie jednego meczu jako pewniak, ktory bylby liczony np. podwojnie. to chyba bardziej sprawiedliwe bo w gruncie rzeczy w pilce chodzi o to zeby strzelac bramki, a nie zabierac je innym. moja propozycja to takze zniesienia przepisu do grania jednego meczu max dwa razy. zdarza sie ze typy sa podawane na sile nawet w niedziele wieczor, gdy wybor jest conajmniej ograniczony. ciezko tu winic kogokolwiek innego niz samego zawodnika ale chyba lepiej zagrac jeden mecz np. na corect score itp. niz grac jakas lige arabska czy bangladeska. moze w jakis sposob wyeliminowac granie na czas, czyli czekanie az przeciwnik poda zeby samemu sklad wystawic. szczegolnie moze to miec wplyw w przypadku wprowadzenia nowym w/w przez Prema. jesli moj rywal zdobedzie np. 6,6 p-kta to mi jako obronny wystarczy np. 1,1 i reszta po 1,1 i mecz wygralem. troche to sie chyba mija z celem. ciezko bedzie zrobic cos takiego zeby obie zainteresowne druzyny wyszly na boisko rowno, ale jakies ograniczenia czasowe musza byc w regulaminie zamieszczone. w przeciwnym razie to troche nie fair. skonczy sie na tym ze wszyscy beda grali w niedziele na sile a to chyba nie o to chodzi. tyle ode mnie. to tylko moje odczucia, wiec prosze je tak odbierac. pozdrawiam i czekam na opinie.

Do góry
#404575 - 10/01/2006 13:00 Re: A może by tak...
kurson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/05/2004
Postów: 6893
Skąd: Kraków / Ustrzyki Dolne
Quote:

moja propozycja to takze zniesienia przepisu do grania jednego meczu max dwa razy. zdarza sie ze typy sa podawane na sile nawet w niedziele wieczor, gdy wybor jest conajmniej ograniczony.




A kto Ci kaze czekac na niedziele wieczor?!!!
Przeciez na podanie typow masz CALY tydzien, a w kazdym tygodniu dziesiatki, jak nie setki meczow.

Wg mnie to ograniczenie powinno dopuszczac tylko jeden typ na jeden mecz - po prostu spowoduje to wczesniejsze podawanie swoich typow, wlasnie ze wzgledow, które podales - zbyt dlugie czekanie z podaniem typow bedzie grozilo marnym wyborem w niedzielny wieczor .

Do góry
#404576 - 10/01/2006 23:53 Re: A może by tak...
szachus Offline
veteran

Meldunek: 13/01/2003
Postów: 1219
Skąd: Tychy
Quote:

Quote:

moja propozycja to takze zniesienia przepisu do grania jednego meczu max dwa razy. zdarza sie ze typy sa podawane na sile nawet w niedziele wieczor, gdy wybor jest conajmniej ograniczony.




A kto Ci kaze czekac na niedziele wieczor?!!!
Przeciez na podanie typow masz CALY tydzien, a w kazdym tygodniu dziesiatki, jak nie setki meczow.

Wg mnie to ograniczenie powinno dopuszczac tylko jeden typ na jeden mecz - po prostu spowoduje to wczesniejsze podawanie swoich typow, wlasnie ze wzgledow, które podales - zbyt dlugie czekanie z podaniem typow bedzie grozilo marnym wyborem w niedzielny wieczor .




twardo sie upieram przy tym zeby umozliwic granie jednego meczu pare razy. poza tym nie wiem dlaczego mnie krytykujesz? sam podales na ostatnia kolejke mecze w niedzielne "pozne" popoludnie grajac jako gospodarz w rzeczywistosci na dwa mecze. to jest tylko propozycja wiec prosze to tak traktowac. pozdrawiam

Do góry
#404577 - 11/01/2006 07:56 Re: A może by tak...
kurson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/05/2004
Postów: 6893
Skąd: Kraków / Ustrzyki Dolne
Quote:

twardo sie upieram przy tym zeby umozliwic granie jednego meczu pare razy.




Jakies rzeczowe argumenty?

Quote:

poza tym nie wiem dlaczego mnie krytykujesz?




Trzeba miec duzo zlej woli by w moim poscie doszukac sie krytyki akurat Twojej osoby - ja tylko zadalem pytanie, cytuje: "A kto Ci kaze czekac na niedziele wieczor?!!!"

I to nazywasz krytyka? Jesli tak, to jestes troche przewrazliwiony - zreszta gdyby to nawet nazwac krytyka, to byla raczej konstruktywna, z mojej strony uargumentowana, czyz nie?

Quote:

sam podales na ostatnia kolejke mecze w niedzielne "pozne" popoludnie grajac jako gospodarz w rzeczywistosci na dwa mecze.




Typy podalem zgodnie z owczesnym regulaminem, co wcale nie oznacza, ze ten regulamin mi sie podoba. A teraz dyskutujemy czy i jak go zmienic. Nie widze tu sprzecznosci.

Quote:

to jest tylko propozycja wiec prosze to tak traktowac.




Wlasnie tak to traktuje. Ja mam inna propozycje i podalem swoje argumenty. Pewnie my dwaj pozostaniemy przy swoich zdaniach. Dobrze by bylo, zeby wypowiedzieli sie tez inni. Moze jakas sonda?

Pozdrawiam

Do góry
#404578 - 11/01/2006 17:36 Re: A może by tak...
apofis Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/11/2001
Postów: 2737
Skąd: Ostrołęka
jestem za tym żeby typy na mecze były podawane w miarę równo w nieprzekraczalnym terminie np sobota 23:59 bądź też niedziela 12:00 bo jeśli to ma być mecz to obowiązywać tu powinny reguły jak najbardziej zbliżone do wybięgnięcia dwu drużyn w prawie jednakowym czasie na boisko,

co do typu obronnego to owszem przy zwiększeniu ilości typów do siedmiu typ obronny powinien być maksymalnie jedynie równy swojemu najwyższemu pojedyczemu typowi i to przy powiedzmy założeniu że osiągnęlibyśmy powiedzmy określoną SS jeżeli zaś nie ustrzelilibyśmy progu typ obronny by nie zadziałał


to tyle myślę że z typ typem obronnym to dobry pomysł ale jego wprowadzenie powinno być przemyślane i uskrzydlić ataki drużyn a nie być wodą na młyn słynnego niegdyś włoskiego kattenccio ....

Do góry
#404579 - 28/11/2006 17:11 Re: A może by tak...
Cypryjczyk Offline


Meldunek: 29/11/2004
Postów: 1749
Skąd: Nikozja
Prem zgłaszam propozycje stworzenia ram czasowych do ktorych mozna podawac typy np. od pon-piatku do godz 23:00/
Mecze coraz bardziej staja sie nudne,pada malo bramek oraz wcyhodzi coraz wieksze wyrachowanie zespolow ktore znajda/ują luki w regulaminie ktore pozwalaja wygrac jak najmniejszym kosztem.
Pozatym regulamin jest tak stworzony aby wygrywac jak najmniej,poziom wiekszosci meczow jest defensywny bo do wygrania meczow w 50% gospodarzom wystarczy strzelenie jednej bramki.

pozatym zlikwidowanie typowania corect score/dokladny wynik/z 6 typow do tylko dwoch spowodowalo to ze gra sie teraz na 1-0 bo wieksza ilosc bramek ciezko strzelic zwlaszcza ze przedialy sa o az 1,50 SS...

Do góry




Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, VVega), 3425 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49