Strona 13 z 14 < 1 2 ... 11 12 13 14 >
Opcje tematu
#504778 - 24/02/2006 22:50 Re: Turniej Olimpijski hokeja na lodzie
Ralph Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 31/01/2003
Postów: 2096
Skąd: Szczecin
Quote:

Quote:

Pieprzycie o zachęcajacych kursach a Rosja i tak zagra w finale!!!
Pozdr




Nie ma to jak fachowy ,wyszukany argument

Zluzuj trochę,jesli potrafisz zapanować nad emocjami,mam nadzieje,że tak.




No to chylę głowę przed Finami, bo to co dziś zagrali z Rosją to jest naprawdę wielki hokej... To co wygrałem na Szwecji to przegrałem na Rosji i karuzela kręci się dalej. Może faktycznie trochę nie zapanowałem nad emocjami ale przed meczem po prostu nie wierzyłem w Finów. Teraz będę im kibicował, bo grają najrówniej, twardo, a przede wszystkim konsekwentnie. No i mają "uskrzydlonego" Antero Nittymaki.To może być turniej Lotnika z Philly...
Pozostaje na koniec pytanie:
Jakiego koloru implanty wstawią sobie po igrzyskach Peltonen i Selanne ???

Pozdr

Do góry
Bonus: Unibet
#504779 - 24/02/2006 23:09 Re: Turniej Olimpijski hokeja na lodzie
v1ver Offline
enthusiast

Meldunek: 10/11/2003
Postów: 389
Skąd: Żyrardów
Quote:

[..]
Jakiego koloru implanty wstawią sobie po igrzyskach Peltonen i Selanne ???

Pozdr




Zlote albo srebrne. To juz zalezy od wyniku finalu. Moim zdaniem wynik finalu bedzie oscylowal w granicach remisu, takze mysle, ze kazdy handicap +1,5 czy cos w podobie wart jest przemyslenia.

Do góry
#504780 - 25/02/2006 06:38 Re: Turniej Olimpijski hokeja na lodzie
mike79 Offline
member

Meldunek: 10/03/2005
Postów: 196
Dwa słowa odnośnie drugiego półfinału. REWELACYJNA gra obronna Finów i bardzo skuteczna gra ofensywna. Czyli tak jak powinno się grać W WIĘKSZOŚCI DYSCYPLIN DRUŻYNOWYCH. Wielki brawa dla nich, a jeśli utrzymają taką dyspozycję również w meczu finałowym to możemy mieć raczej niespodziewanego(przed IO) zwycięzce tego turnieju.
O Rosji tylko tyle że GRUBO PONIŻEJ OCZEKIWAŃ - zarówno w tyłach, jak i w ataku...

Do góry
#504781 - 25/02/2006 06:43 Re: Turniej Olimpijski hokeja na lodzie
KRAJAN Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2004
Postów: 15586
Skąd: Lublin
Quote:

Quote:

Finlandia - Rosja 1 /3.60/ 4/10
i po dzisiejszym jakże sinusoidalnym dniu - będzie albo wóz albo przewóz.




Dlaczego Finowie - 2 powody.
- Przegrali w grupie 2-0 - czas na rewanż (zreszą patrząc na ich H2H - to naprzemienne wygrane z przegranymi)
- Uważam, że z przebiegu turnieju - napewno nie są drużyną słabszą - a w moim przekonaniu nawet odrobinę lepszą - a kurs zdecydowanie zachęca.
Nie wiew gdzie Finowie przegrali w grupie 2:0 mże masz info z poprzednich igrzysk sprawdz a potem pisz




Wiesz, że ja też nie wiem gdzie - ale to że ostatni mecz przed IO przegrali 2-0 to pewnik - w grupie nie grali - ale tu uciekł mi skrót (miałem na mysli że w gr. nie przegrali meczu)
Ale to na dziś historia - sinosoida win/lost została zachowana - a kasa zaksięgowana - jutro mecz o 3 miejsce i finał.
Typuję że rozkapryszeni i rozdrażnieni Czesi pokonają rozbitych Rosjan (wczoraj z Finami nic nie grali), a w meczu finalowym obstawię X który podeprę win Finlandia (na zwrot stawki) - dlatego nie 1X.
Dlaczego X - trzy śmieszne powody:
1/ derby skandynawii - a same słowo derby kojarzy mi się z zaciętym zdarzeniem sportowym
2/ nie było zbyt wielu remisów na tych IO - a i miedzy zainteresowanymi drużynami też nie zdarzały się one zbyt często
3/ Finowie są zajebiści w defensywie - ale Szwedzi napewno wyciągnął odpowiednie wnioski (np. ze spotkania z Rosjanami - tak swojego jak i Finów) - myslę że mecz nie bedzie obfitował w wiele pięknych akcji z obu stron - a bedzie raczej popisem obu defensyw i mocno asekuracyjny
W związku z tym zastanawiam się nad typem under 4,5 /2.05/
Typ na wynik 1-1


Edited by kewin (25/02/2006 08:05)

Do góry
#504782 - 25/02/2006 08:31 Re: Turniej Olimpijski hokeja na lodzie
Amkwish Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/01/2004
Postów: 29182
Quote:


Jakiego koloru implanty wstawią sobie po igrzyskach Peltonen i Selanne ???

Pozdr





Srebrne.

Mistrzem olimpijskim w hokeju będzie ekipa Szwecji

Jest to zespół,który perfekcyjnie wykorzystuje słabosci rywali ,a w finale bedzie miał dodatkowy handicap w postaci "kompleksu" Finów.

Szwedzi bardzo dojrzale "ustawili" sobie przeciwnika w ćwierćfinale,ograli go jak dziecko,nie pozostawiajac złudzen,ze to nie ta półka.

W półfinale wykorzystali dekoncentrację Czechów na poczatku meczu,potem,jak zorientowali się,ze rywal gra bez bramkarza,napykali tyle bramek,by móc spokojnie dograć mecz do końca.

Szwedzi - na pozór mało efektowni(tylko na pozór,w niuansach widać mistrzostwo),ale jacy efektywni.

Co do Finów,to nie wydaje mi się,zeby byli w stanie wygrać nastepny mecz.
Narasta u nich "zmeczenie mentalne" wzmocnione jeszcze tą świadomością,ze nadarza się zyciowa szansa i trzeba pokonać tylko i AŻ Szwedów.

Zmeczenie fizyczne i presja mentalna,tego ekipa Jari Kurri'ego nie wytrzyma.

Dodajmy do tego,ze przewaga potencjału po stronie Szwedów,z całym szacunkiem dla umiejetnosci rywala.

W finale olimpijskim co najmniej 2 bramkowa wygrana Szwedów i srebrne implanty dla Finów

Szwecja - Finlandia 1

Do góry
#504783 - 25/02/2006 12:49 Re: Turniej Olimpijski hokeja na lodzie
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
najpierw jednak przed nami mecz Rosja - Czechy


tutaj bym stawiał na Rosjan - bramkarza mają lepszego - pomimo puszczenia wczoraj 4 goli widać, że Nabokov jest w lepszej formie niż Hniliczka lub Vokoun. A w hokeju jak wiadomo bramkarz stanowi nawet 80% wartości drużyny.

Po drugie obrona - po tym co wczoraj pokazywali Czescy obrońcy trudno się spodziewać, że nagle następnego dnia zagrają bezbłędnie. Obrona rosyjska wydawała się pewniejsza i solidniejsza w poprzednich spotkaniach.

Jeśli chodzi o siłę ofensywną, to jest ona chyba porównywalna aczkolwiek więcej znanych nazwisk jest po stronie rosyjskiej.


Generalnie uważam że Czesi, którzy od początku mistrzostw grają przeciętnie, żeby nie powiedzieć że słabo i tak osiągnęli już maksymalny pułap jaki przy tej dyspozycji mogli osiągnąć.
A w meczu z Rosją jeśli chcą wygrać, będą musieli zagrać swój najlepszy mecz na tym turnieju.

Jeśli chodzi o Rosję, to Nabokov miał swój tak długo wyczekiwany słabszy dzień - choć nie można powiedzieć że bronił źle w meczu z Finlandią. Myślę, że jak jednego z najlepszych bramkarzy turnieju jeden słabszy dzień w przeciągu turnieju wystarczy (tak sobie myślę, że ten słabszy dzień będzie też miał bramkarz Finów w finale). Teraz dodatkowo już presja będzie trochę mniejsza co powinno też pomóc.

Ogólnie rzecz ujmując kurs 2.10-2.20 na Rosję uważam za jak najbardziej wart gry.

Do góry
#504784 - 25/02/2006 21:45 Re: Turniej Olimpijski hokeja na lodzie
Yzerman Offline
veteran

Meldunek: 31/10/2002
Postów: 1219
Skąd: Warszawa/ Barcelona
Quote:


a jutro, wydaje mi sie ze Czesi dobiją Rosjan, ale jeszcze muszę to przemyśleć na spokojnie





jeszcze tylko Szwecja i bdzie to bardzo piękne zakończenie ZIO:)
choć i tak już tęsknię za NHL...

Do góry
#504785 - 25/02/2006 21:54 Re: Turniej Olimpijski hokeja na lodzie
tokara Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 10/03/2005
Postów: 2109
a jutro gram na finow zawsze im kibicowalem i inaczej jutro zagrac nie moge jakos nie lubie trzech koron a i sportowo uwazam ze wiekszy potencjal i lepsze zgrania ma druzyna finska

Do góry
#504786 - 26/02/2006 12:53 Re: Turniej Olimpijski hokeja na lodzie
kuerten Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/04/2004
Postów: 2633
Skąd: Mazowsze
Finlandia - Szwecja

Dziś finał ZIO w Turynie. Nikt chyba nie spodziewał się, że będzie to skandynawski finał, a jednak.. Obie drużyny złożone głównie z zawodników NHL wyjadą dziś stoczyć pojedynek o złoto olimpijskie juz za kilka minut (godz. 14.00). Soumi to rewelacja turnieju. Po serii zwycięstw, wszyscy(większość) zaczaili się na ich pierwszą porażkę.Jednak Oni dalej grają swoje. Jestem pod wrażeniem hokeja fińskiego. Jako jedyni grają bardzo mądrze w defensywie. Asekuracja, wymiana pozycji, przesuwanie się w strefie obronnej. Dochodzi do tego bramkarz, który gra naprawde turniej życia i tego mu życzę, żeby się skończyło. Wcale nie musi dziś mieć złego dnia i spalić się psychicznie.. Słabszej postawy Suomi też bym się nie spodziewał, bo dlaczego? Można powiedzieć, że popuścili troche Stanom Zjednoczonym wygrywająć! 4-3. Fantastyczna gra w przewadzę, znakomity atak, który się rozumie i potrafi to wykorzystać jak nikt na tym turnieju. Szwedzi naprawdę ich lubię i gdyby decydowała sympatia mój tym trafiłby w 3 korony. Jednak oprócz tego, że mają troszkę więcej indywidualności nie tworzą takiego kolektywu. Można przyjąć, że Szwedzi grają twardo są dobrzy technicznie i rozumieją się w ataku, ale zdecydowanie mają luki w obronie. Są momenty w meczu, gdzie się gubią, odkrywają się i nie potrafią się nawzajem asekurwać, gdy rywal kontruje. Szwedom wolno schodzi scalenie defensywy. Bez zbędnych przykładów, bo każdy mecz jest inny, a to tylko sport, więc może być różnie. Ja gram dziś na Finów, którym ciężko coś zarzucić i są zdecydowanie lepsi w defensywie i to dziś powinno dać im sukces. Trzeba się tylko cieszyć, że buki myślą inaczej.


Do góry
#504787 - 26/02/2006 15:09 Re: Turniej Olimpijski hokeja na lodzie
alfa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/05/2005
Postów: 26343
Skąd: 1984
Gratulacje terrorist

Do góry
#504788 - 26/02/2006 15:24 Re: Turniej Olimpijski hokeja na lodzie
Yzerman Offline
veteran

Meldunek: 31/10/2002
Postów: 1219
Skąd: Warszawa/ Barcelona
Quote:

No i na tle tego wszystkiego Szwedzi, zeby wymienic tylko kilku:
- w bramce Lundqvist
- w obronie jak dla mnie najlepszy obronca świata Lindstrom
- w ataku choćby Zetterberg, Alferdsson i Forsberg (chyba bardziej zgranego ataku nie bedzie na tych igrzyskach)

biorę Szwecję po kursie 6.00 w ciemno




chyba nie tylko terrorist:)

Do góry
#504789 - 26/02/2006 15:36 Re: Turniej Olimpijski hokeja na lodzie
terrorist Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/09/2003
Postów: 2351
Skąd: Tallinn, Estland :P
No brawo Yzerman Codziennie przegladalem sobie co tu piszecie i popisales sie paroma swietnymi typami. Nawet polfinaly i spotkanie o 3 miejsce gdzie ja nie bylem niestety nieomylny
Ogladlem wszytskie spotkania grajac LIVE w kilku firmach trajaiacj do pewnego momentu doslownie wszystko i tak na prawde pomylilem sie dopiero 2 razy z Rosjanami w polfinale i w spotkaniu o 3 spotkanie i to ich balem sie najbardziej w swietle gry na Szwedow na Olimpijskie zloto.
a ze Szwedami popdalem w taka paranoje ze mialem najpierw zagrane z kursem 6.00, pozniej dolozylem z kursem 7.00 jak niepewny byl wystep Forsberga, po trafieniu na Szwajcarow dolozylem z kursem 5.50 i po wyeliminowania Szwajcarow z kursem 5.00, no i dzis przy stanie 0:1 rowniez dolozyl&oslash;em waygrana Szwedow z kursem 5.00, ile lacznie wygralem, az boje sie policzyc, swietne zakonczenie Igrzysk...

Brawa dla wszytskich ktorzy nie bali sie postawic na Szwedow

Do góry
#504790 - 26/02/2006 15:39 Re: Turniej Olimpijski hokeja na lodzie
alfa Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/05/2005
Postów: 26343
Skąd: 1984
oczywiscie, ze nie tylko dlatego powiem inaczej gratulacje wszystkim ktorzy typowali Szwecje jako zwyciezce tego turnieju a w szczegolnosci dwom typerom terrorist i Yzerman za to ze nie baliscie sie powiedziec glosno na kogo stawiacie

Do góry
#504791 - 26/02/2006 16:12 Re: Turniej Olimpijski hokeja na lodzie
jarek_bb Offline
enthusiast

Meldunek: 04/02/2005
Postów: 225
Skąd: Bielsko-Biała
Zagrałem w Unibecie, że S.Koivu będzie miał bramkę lub asystę. Podczas transmisji meczu komentatorzy powiedzieli, że przy pierwszej bramce Koivu dotknął krążek i to jemu w oficjalnych statystykach zapisano gola. Proszę o potwierdzenie lub wyprowadzenie z błedu ;]

Do góry
#504792 - 26/02/2006 16:16 Re: Turniej Olimpijski hokeja na lodzie
Yzerman Offline
veteran

Meldunek: 31/10/2002
Postów: 1219
Skąd: Warszawa/ Barcelona
Quote:

az boje sie policzyc, swietne zakonczenie Igrzysk...

Brawa dla wszytskich ktorzy nie bali sie postawic na Szwedow




gratulacje terrorist
ja na Szwedów dałem tylko 100 e po 6.00
dzis w H2H dołożyłem Sundina po bodajże 2.9 za 40.00
więc po finale jestm o ok. 700 e bogatszy:):)

jesli chodzi o Rosjan to oglądałem ich zawsze i widać było że wreszcie popłyną:)


Edited by kewin (26/02/2006 20:29)

Do góry
#504793 - 27/02/2006 03:05 Re: Turniej Olimpijski hokeja na lodzie
boca juniors Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/05/2003
Postów: 10031
Skąd: Frei Stadt Danzig
brawo Szwecja,złota Szwecja...

Jestem tutaj żadkim gościem,bo nie gram lig hokejowych,ale takie olimpiadki lubie.
Moim zdaniem Szwedzi wygrali zasłużenie,a znimi i ja
Byli najcwańsi,odpuscili sobie faze grupową,potem wybrali sobie leszczy na ćwierćfinał,tak więc zagrali na maksa dwie tercje z Czechami,po których się przejechali,i dziś doskonałe widowsisko z Finami,byli bardziej zgrani,ograni i doswiadczeni,mieli też więcej szczęscia.
Ogólnie całkiem ciekawy turniej hokejowy,a co najważniejsze,sporo trafionych meczy.

Do góry
#504794 - 27/02/2006 20:01 Re: Turniej Olimpijski hokeja na lodzie
terrorist Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/09/2003
Postów: 2351
Skąd: Tallinn, Estland :P
Byla gdzies moze wybierana 5tka turnieju? Moze sie pobawimy?

ze Szwedow do najlepszej 5tki proponuje bezsprzecznie Zetterberga, moim zdaniem najlepszy szwedzki zawodnik w turnieju i obronce Red Wings Niclasa Lindstroema

do dalszych piatek nominowalbym Alfredssona, Forbserga, Pahlssona, Sundina i Kronwalla

najlepszym bramkarzem jednak Fin Niittymaki
"Krol Henryk" Henrik Ludnqvist popelnil jednak kilka bledow choc w decydujacej chwili wybronil kilka groznych sytuacji

Nominacja dla najlepszego gracza turnieju oczywiscie dla Zetterberga

Do góry
#504795 - 27/02/2006 21:06 Re: Turniej Olimpijski hokeja na lodzie
Yzerman Offline
veteran

Meldunek: 31/10/2002
Postów: 1219
Skąd: Warszawa/ Barcelona
jest piątka i najlepszy gracz na gazeta.pl
http://sport.gazeta.pl/sport/1,65025,3184553.html

Decyzje dyrektoriatu turnieju olimpijskiego:

najlepszy bramkarz: Antero Niittymaeki (Finlandia)

najlepszy obrońca: Kenny Joensson (Szwecja)

najlepszy napastnik: Teemu Selaenne (Finlandia)

najlepszy zawodnik turnieju (MVP): Antero Niittymaeki (Finlandia)

Zespół All Star, wybrany przez dziennikarzy:

Antero Niittymaeki (Finlandia) - Nicklas Lidstroem (Szwecja), Kimmo Timonen (Finlandia) - Teemu Selaenne (Finlandia), Saku Koivu (Finlandia), Aleksander Owieczkin (Rosja)

jestem rozczarowany brakiem w "5" Zetterberga, przecież finał to był jego mecz.
Zresztą fantastyczne jest to ze wszystkie 3 bramki strzelili gracze Detroit:)

Nie rozumiem tylko wygranej Jonssona jako najlepszego obrońcy.... i to nie tylko dlatego ze teraz tułą się w Rogle ale dlatego ze Lidstrom byl zdecydowanie the best

Do góry
#504796 - 27/02/2006 21:26 Re: Turniej Olimpijski hokeja na lodzie
terrorist Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/09/2003
Postów: 2351
Skąd: Tallinn, Estland :P
Rowniez szokujace sa to dla mnie te wybory
Lindstroem i dla mnie byl bezsprzecznie najlepszym obronca turnieju
Owieczkim rowniez do pewnego momentu dla mnie byl rewelacja turnieju, ale proby jego za indywidualnej gry w polfinale i w miejscu o 3 miejsce rosjanom za bardzo nie pomogly

na stronie
http://www.torino2006.org/ENG/OlympicGames/news/news_eng162136.html

znalazlem cos takiego
In the Swedish attack, we admired the great work (in terms of quantity and quality) of Zetterberg and Alfredsson (both ending up in our personal all-star team)

czyli dla nich Zetterberg i Alfredsson w All Star Team, ale pelnego skladu All Star team znalezc niestety nie moge

Zetterberg byl na prawde rewelacyjny, bez niego 3 korony zlota olimpijskiego raczej by nie zdobyly
drugi do wyroznienia do wlasnie Lindstroem
kolejny Daniel Alfredsson za popis gry w spotkaniu z Czechami
Pozytywnie zaskoczyl mnie rowniez Mats Sundin co do ktorego myslalem ze juz powoli zaczyna grac slabiej, a on znow wzniosl sie na wyzyne swoich mozliwosci
Forsberg pojawiajac sie w spotkanu z USA wprowadzil do druzyny spokoj i wiere w sukces

No to pracujemy nad ta ALL STAR TEAM turnieju? tak jak powiedzialem do pierwszej piatki nominacje ode mnie dla Lindstroema i Zetterberga
na bramke Niitymaki

Do góry
#504797 - 27/02/2006 22:44 Re: Turniej Olimpijski hokeja na lodzie
marzano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 7474
Skąd: (L)
Zgadzam się z Wami co do trójki wymienionych wyżej hokeistow, a do zespolu All Star wzialbym napewno Mariana Gaborika ze Słowacji, przede wszystkim za te piekne bramki przeciwko Ruskim i Czechom. Moze w pierwszej piatce by sie nie zmiescil ale dobrze miec w skladzie takiego napadziora

Do góry
Strona 13 z 14 < 1 2 ... 11 12 13 14 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, igea23, burbon, rafal08, VVega, wHiTe_StAr, Filozof_, Lukasz111), 4416 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582805 Postów

Najwięcej online: 4506 @ Wczoraj o 20:07