Strona 1 z 12 1 2 3 ... 11 12 >
Opcje tematu
#611450 - 02/07/2006 01:13 [1/2] NIEMCY - WŁOCHY
aha Offline
enthusiast

Meldunek: 02/05/2006
Postów: 226
Dobra, zakladam nowy temat bez zbednych fajerwerkow, flag itp. - bo jeszcze nie ma

Krotko i na temat. Awansu Wlochow nie zagram, ale mysle, ze bardzo dobry zaklad to jest taki:
NIEMCY - WLOCHY X2 - kurs 1,75 da sie zlapac.

OK - sedziowie sedziuja pod Niemcy i to dawno widac, ale bez przesady.
Mam w glowie mecz z Argentyna i Argentyna jednak dosc dobrze grala w obronie.

Wlochy na moj gust sa znacznie lepszym zespolem niz Argentyna - chodzi o obrone i nie tylko. Atak rewelka.

Tu graja pilkarze, ktorzy codziennie graja w Serie A, takze graja ten styl swoj wloski i mysle, ze na tak zgrana pake nie da rady zeby Niemcy wyciagneli czysta 1-nke w 90'. Normalnie warto by przywalic czysta 2, ale wiadomo - sedzia moze nie dopuscic i wyczarowac karnego dla Niemcow pod koniec. Chociaz jak Wlosi zagraja tak jak dzisiaj Francja to i karnego sie z kapelusza nie wyciagnie.

Mysle, ze to dobry zaklad. A w dogrywce i ewentualnych karnych niech sie dzieje co chce. Malo mnie te przekrety obchodza potem. Jak beda znowu karne - mysle jednak, ze warto stawiac na Niemcy.

Totti przestrzeli jako jedyny a Niemcy 5/5

Lippi debilem nie jest - widzi co jest grane na tym mundialu i mysle, ze Toni, Totti i cala reszta zdaja sobie sprawe, ze na sedziego w tym meczu liczyc nie moga i na wymuszenia - wiec pelna mobilizacja.

Jak dla mnie X2 za 1,75 dobry zaklad. Co myslicie?
I to w miare grubo

Dodam, ze w konfrontacjach na betbase.info miedzy tymi zespolami zawsze gora byli Wlosi.

Zawsze wygrywali wiec pewnie padnie remis ale jak sie wzniosa na wyzyny to ograja Niemcow - dlatego asekuracja na X2 a nie X

Do góry
Bonus: Unibet
#611451 - 02/07/2006 04:33 Re: [1/2] NIEMCY - WŁOCHY
boca juniors Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/05/2003
Postów: 10031
Skąd: Frei Stadt Danzig
Moim zdaniem makarony spuszczą Szwabów jak wode w kiblu.
Niecierpie Włochów,ale mają ciekawą , młodą drużynę i zajebistego trenera.Do tego grają taki futbol,że wybija Niemiaszkom piłke z głów,agresywne catenachio z tyłu i cwana gra z przodu,to jest to czego zabrakło Argentynie,jeżeli znowu nie bedzie jakiegoś Lubosza i karnych, to Włosi powinni dac rade,ja daje awans makaronów po kursie 2 i czekam do wtorku.

Do góry
#611452 - 02/07/2006 06:03 Re: [1/2] NIEMCY - WŁOCHY
El Camino Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/05/2003
Postów: 1676
Skąd: Warszawa
Quote:

Moim zdaniem makarony spuszczą Szwabów jak wode w kiblu.





Obyś miał rację.Mimo,że nie jestem kibicem Włoch,to w tym meczu będę kibicować im z całego serca.Po tym jak odpadła Argentyna i Brazylia, to tylko Włosi mogą sprawić mi radość.Myślę,że mają duże szanse wyeliminować Niemców,ale raczej wstrzymam się od grania tego meczu;mam jakieś złe przeczucia.Cóż, piłka bywa nieprzewidywalna,sędziowie się mylą...Po tym co się wydarzyło w piątek i w sobotę jestem trochę sfrustrowany i o niczym nie marzę tak jak o porażce szwabów.Powiem tak-jeśli makarony odprawią z kwitkiem szwabów gotów jestem iść na piechotę do Częstochowy-mówię serio.

Do góry
#611453 - 02/07/2006 06:08 Re: [1/2] NIEMCY - WŁOCHY
boca juniors Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/05/2003
Postów: 10031
Skąd: Frei Stadt Danzig
Quote:

Quote:

Moim zdaniem makarony spuszczą Szwabów jak wode w kiblu.





Obyś miał rację.Mimo,że nie jestem kibicem Włoch,to w tym meczu będę kibicować im z całego serca.Po tym jak odpadła Argentyna i Brazylia, to tylko Włosi mogą sprawić mi radość.Myślę,że mają duże szanse wyeliminować Niemców,ale raczej wstrzymam się od grania tego meczu;mam jakieś złe przeczucia.Cóż, piłka bywa nieprzewidywalna,sędziowie się mylą...Po tym co się wydarzyło w piątek i w sobotę jestem trochę sfrustrowany i o niczym nie marzę tak jak o porażce szwabów.Powiem tak-jeśli makarony odprawią z kwitkiem szwabów gotów jestem iść na piechotę do Częstochowy-mówię serio.




szykuj sobie wygodne sandały

Do góry
#611454 - 02/07/2006 06:12 Re: [1/2] NIEMCY - WŁOCHY
djviejo Offline
veteran

Meldunek: 16/05/2006
Postów: 1375
Skąd: prawie centrum
przygotuj sobie buty na zmianę

ja tam też nie jestem za szwabami ale to są gospodarze .

słowak ma już u nich dożywotnią rentę po skończeniu kariery gwizdka .

wydaje mi się , że finał będzie niestety niemcy - francja .

mnie też ta opcja się nie podoba bo w tym przypadku jestem za udawajkami z portugalii i za makaronami , ale sympatią możemy głęboko schować bo to nie jest koncert życzeń tylko półfinał mś i mogą to być bombowe mecze


Do góry
#611455 - 02/07/2006 07:41 Re: [1/2] NIEMCY - WŁOCHY
hynek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 17/09/2005
Postów: 1976
A ja po tym co widzialem na tych mistrzostwach, coraz bardziej przekonuję się do tego ze to właśnie gospodarze turnieju mogą wejsć do finału i jeśli się tak stanie to wcale nie będe szczególnie zdziwiony.

Obydwa zespoły mają za sobą mecze i lepsze na tym turnieju - właśnie podkreślić nalezy słowo turniej. Na takch zawodach chyba nie można grać każdego meczu pięknie, na full możliwości i sił.

Jak już obie ekipy pokazały, stac je na wielki futbol i zapewne będzie to jeden z wielkich pojedynkuch tego mundialu. Nie wykluczam kolejnej nerwówki, dogrywki czy karnych. Na pewno nie zobaczymy wyraźnej dominacji, któregokolwiek zespołu, ale jak na razie moje pierwsze przeczucie jest takie, ze awansują Niemcy...w późniejszym czasie może więcej argumentów czysto sportowych.

Do góry
#611456 - 02/07/2006 08:14 Re: [1/2] NIEMCY - WŁOCHY
El Camino Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/05/2003
Postów: 1676
Skąd: Warszawa
Quote:

przygotuj sobie buty na zmianę






Spokojnie,będzie potrzeba to się przygotuje .Ale mam nadzieję,że Włosi wybiją Niemcom futbol z głowy i pomszczą Argentynę.

@Riquelme
Sam pisałeś,że Włosi spuszczą szwabów.Czyżbyś powątpiewał?

Do góry
#611457 - 02/07/2006 08:35 Re: [1/2] NIEMCY - WŁOCHY
Tom Krus Offline
veteran

Meldunek: 11/03/2006
Postów: 1353
Oby Włosi wykopali Niemców z finału, bo tam czeka na nich puchar, może jeszcze mądrość Francuzów w graniu o taką stawkę coś by wskurała, ale wątpię; mecz będzie tak samo brzydki jak te z ćwierfinałów, kto wbije bramkę ten wygrywa, a jak się nie uda, to karne, słaby ten mundial i takie widowiska jakie oglądaliśmy w ćwierfinałach mogą tylko podniecać kibiców grających drużyn; na teraz walę under, słabe kursy, ale pewniak.

Do góry
#611458 - 02/07/2006 08:37 Re: [1/2] NIEMCY - WŁOCHY
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Quote:

Oby Włosi wykopali Niemców z finału, bo tam czeka na nich puchar, może jeszcze mądrość Francuzów w graniu o taką stawkę coś by wskurała, ale wątpię; mecz będzie tak samo brzydki jak te z ćwierfinałów, kto wbije bramkę ten wygrywa, a jak się nie uda, to karne, słaby ten mundial i takie widowiska jakie oglądaliśmy w ćwierfinałach mogą tylko podniecać kibiców grających drużyn; na teraz walę under, słabe kursy, ale pewniak.




A Portugalia to sie podda? Przeciez to bedzie zdobywca Pucharu , przeciez puchar musi zdobyc Brazylia, jak nie "normalna" to Brazylia Europy

Do góry
#611459 - 02/07/2006 08:38 Re: [1/2] NIEMCY - WŁOCHY
Tom Krus Offline
veteran

Meldunek: 11/03/2006
Postów: 1353
Quote:



A Portugalia to sie podda? Przeciez to bedzie zdobywca Pucharu , przeciez puchar musi zdobyc Brazylia, jak nie "normalna" to Brazylia Europy




Portugalia wygrywająca w finale z Niemcami?...
No cóż jeżeli chcesz to stawia na taką mozliwość, na pewno kursy będą duże

Do góry
#611460 - 02/07/2006 08:41 Re: [1/2] NIEMCY - WŁOCHY
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
a z Wlochami czemu maja nie zagrac? Przeciez Niemcy z Argentyna pokazali cale swoje oblicze , druzyny tak samo slabej jak ten mundial...niestety. A Scolari to jest mag, a i Deco to tez jest mag, to jest najlepsze, ze Deco byl w klubie raczej slabszy w tym sezonie, a na mundialu bije na glowe kolegow z ekipy, moze poza Xavim, ale ten nie gral caly sezon prawie.

Do góry
#611461 - 02/07/2006 08:48 Re: [1/2] NIEMCY - WŁOCHY
Tom Krus Offline
veteran

Meldunek: 11/03/2006
Postów: 1353
wal kase na Portugalie, jak uważasz, że jest taka magiczna, dla mnie ten zespół to piąte koło u wozu w tych połfinałach, najpierw mecz kuriozum z Holandią, potem byli cieniem przy grajacej z nim w 10 (nawet 9 jeżeli odjąć jeszcze Croucha) Anglikami, jak już pokonają Francuzów, to zapewne też po jakiś pokracznym meczu, poczekamy zobaczymy.

Do góry
#611462 - 02/07/2006 08:57 Re: [1/2] NIEMCY - WŁOCHY
polskignom Offline
Live fast, die young

Meldunek: 25/02/2004
Postów: 14919
Skąd: lublin/warszawa
Quote:

wal kase na Portugalie, jak uważasz, że jest taka magiczna, dla mnie ten zespół to piąte koło u wozu w tych połfinałach, najpierw mecz kuriozum z Holandią, potem byli cieniem przy grajacej z nim w 10 (nawet 9 jeżeli odjąć jeszcze Croucha) Anglikami, jak już pokonają Francuzów, to zapewne też po jakiś pokracznym meczu, poczekamy zobaczymy.




dla mnie Francja i Niemcy, ale to niewazne, w kazdym badz razie jak odejmujesz Croucha to znaczy, ze ogladalismy inny mecz wtedy, bo to on, mimo ze pokraczny razem z Lennonem sprawial najwiecej problemow Portugalii. Ale to nie jest dobry temat na dyskusje.

Do góry
#611463 - 02/07/2006 09:06 Re: [1/2] nIEMCY - WŁOCHY
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Ode mnie :

2.45 na awans Włochów to dobry kurs. Bardzo ważna dla przebiegu spotkania będzie pierwsza bramka. Jeśli zdobędą ją Włosi, zaparkują autokar w bramce i to będzie koniec niemców .

Do góry
#611464 - 02/07/2006 09:21 Re: [1/2] nIEMCY - WŁOCHY
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Mecz dopiero w środę... a już się zaczęło!

Jak czytam, co piszecie, to widzę przede wszystkim emocje.
Niemcy nie są lubiani, pobrzmiewają echa porażki Argentyny i nadzieja, że ktoś pomści Albicelestes...

Sorry, to bez sensu! Na takie zachowania czekają buki.
Pora odrzucić emocje i przekalkulować wszystkie silne i słabe strony obu drużyn i całą otoczkę meczu.

Jeśli chodzi o mnie, to troche za wcześnie.

Ja w tej chwili zadaję sobie tylko jedno pytanie:

JAK ZACHOWAJĄ SIĘ WŁOSI, KIEDY PIERWSI STRACĄ BRAMKĘ?

Myślę, że tak będzie, bo Niemcy wyciągną wnioski z wygranego meczu z Argentyną i w pierwszej połowie nie dadzą sobie narzucić stylu gry drużyny przeciwnej.
Przejmą inicjatywę i strzelą bramkę

Włosi cwaniakują, gdy wszystko układa się po ich myśli

I to by było na tyle ( narazie )

Do góry
#611465 - 02/07/2006 11:00 Re: [1/2] nIEMCY - WŁOCHY
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD
Panowie, dyskusję na temat tego meczu trzeba zacząć od najważniejszego pytania: KTO SĘDZIUJE?

Do góry
#611466 - 02/07/2006 12:13 Re: [1/2] nIEMCY - WŁOCHY
aha Offline
enthusiast

Meldunek: 02/05/2006
Postów: 226
Quote:


Ja w tej chwili zadaję sobie tylko jedno pytanie:

JAK ZACHOWAJĄ SIĘ WŁOSI, KIEDY PIERWSI STRACĄ BRAMKĘ?

Myślę, że tak będzie, bo Niemcy wyciągną wnioski z wygranego meczu z Argentyną i w pierwszej połowie nie dadzą sobie narzucić stylu gry drużyny przeciwnej.
Przejmą inicjatywę i strzelą bramkę




Jednak to tak nie dziala w pilce jak do tego podchodzisz.

Dobrze poukladany futbol defensywny - wlasnie taki jak graja Wlosi lub Argentyna - bedzie mial zawsze priorytet nad stylem gry, ktory preferuja Niemcy (atak). Nigdy Niemcom nie wyjdzie z Wlochami taki mecz jak im wyszedl ze Szwedami.

Dlaczego?

Dlatego, ze futbol "defensywny" ma zawsze piorytet nad "ofensywnym"

Mowiac po polsku, druzyna, ktora kladzie nacisk na defensywe nie pozwoli zagrac "swojego" druzynie ofensywnej.

Przyklady:

Niemcy - Argentyna
Niemcy - Polska (1-sza polowa meczu)
Brazylia - Francja
albo
Grecja na euro
lub mecz w Hiszpani:
Barcelona - Arsenal

Czy sie komus to podoba czy nie - taka gra jest najefektywniejsze co potwierdza wypowiedziami Lippi - ze co wszyscy sie Wlochow czepiaja? Oni graja zeby wygrywac a nie zeby pieknie grac.

Jak jest poukladana formacja defensywna to Niemcy nie narzuca swojego stylu gry a co wiecej - czy im sie podoba czy nie swoj styl gry beda musieli podporzadkowac wlasnie stylowi wloskiemu.

Nie ma innej opcji. Chyba, ze druzyna ma super zgrany atak i gra z pasztetami co maja slaba obrone lub luki i robia bledy - wtedy jest pogrom (Niemcy - Szwecja)

A Niemcy bardzo nie lubia takiej pilki co bylo juz wczesniej widac. Mecza sie strasznie. Takie podawanie pilki od nogi do nogi co robia Wlosi, powoli do przodu, szanujac pilke, nie dajac pograc przeciwnikowi - strasznie wybija to z rytmu.

Mysle wlasnie ze wzgledu na to Niemcy maja nikle szanse. Jesli nie strzela jakims fartem w pierwszych 20 minutach beda miec bardzo ciezko zeby nie przegrac tego meczu.

Do góry
#611467 - 02/07/2006 12:42 Re: [1/2] nIEMCY - WŁOCHY
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Quote:

Panowie, dyskusję na temat tego meczu trzeba zacząć od najważniejszego pytania: KTO SĘDZIUJE?




Niemcy prowadzą jeszcze rozmowy, niedługo powinni kogoś wybrać



Do góry
#611468 - 02/07/2006 12:49 Re: [1/2] nIEMCY - WŁOCHY
WERDER12 Offline
addict

Meldunek: 24/05/2005
Postów: 552
Skąd: buten un binnen
Quote:

Panowie, dyskusję na temat tego meczu trzeba zacząć od najważniejszego pytania: KTO SĘDZIUJE?




...a moze zaczniemy od tego czy to byl karny?

http://media.putfile.com/Maxi-Dive

Do góry
#611469 - 02/07/2006 12:53 Re: [1/2] nIEMCY - WŁOCHY
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ja myślę, Conrad, że akurat w tym meczu sędzia nie będzie kluczową postacią i raczej nie wpłynie na wynik tego spotkania

aha - moim zdaniem nie ma idealnej defensywy, czyli takiej, której nie można wyprowadzić w pole. Poza tym jest jeszcze kwestia szczęścia, a to jak narazie sprzyja Włochom, bo Australia i Ukraina miały sporo okazji, by pokonać Buffona.
Ja wiem, jak grają Włosi, ale nie wierzę w te bajki, ze nie można strzelić im gola. Włosi mieli szczęście, że nie trafili na bardziej klasowych napastników, ktorzy potrafią zachować zimną krew. Grecja, na ktorą się powołujesz, też miała farta, bo sami Czesi powinni im włożyć z 5 bramek, bo okazji mieli mnóstwo.
Narazie Lippi może sobie mówić o efektywności defensywy, bo nie trafił na klasowego rywala...
Nie mam na mysli Niemców, ale ogolnie - zespół, który potrafi atakować i strzelać
Nie znaczy to, że ja gardzę defensywą. Przeciwnie - uważam, że od niej buduje się każdą drużynę

***************************************

Obie ekipy po 3 razy wygrywały MŚ
- Niemcy w 1954, 1974 i 1990 roku
- Włochy w 1934, 1938 i 1982 roku

Niemcy 4 razy spotykali się z Włochami w MŚ i ani razu nie wygrali
- w 1962 roku był remis 0:0
- w 1978 roku także padł bezbramkowy remis
- w 1970 roku Włosi pokonali po dogrywce RFN 4:3 ( w półfinale )
- w 1982 roku w Hiszpani Włosi wygrali w finale 3:1

W marcu tego roku Włosi rozbili ekipę Klinsmanna 4:1

Z kolei plusem Niemców jest to, że stadion w Dortmundzie jest dla nich bardzo szczęśliwy

Obie drużyny potrafią grać w turniejach
Włosi zaczęli ze stosunkowo niskiego pułapu i wydaje się, że ich forma powoli rośnie
Trudno jednak jednoznacznie określić w jakiej są dyspozycji, bo w w fazie pucharowej nie mieli przeciwników z najwyższej półki
Mecze im się układały, a szczęście i sędziowie sprzyjali
( niesłuszny karny z Australią, szmata puszczona przez bramkarza Ukrainy i druga bramka ze spalonego )
Warto zauważyć, że Włosi zawsze strzelali pierwsi ( może warto zagrać ? )

Niemcy mieli łatwą grupę, więc nie wiadomo z jakiego pułapu wystartowali
Męczyli się z Polakami w drugim meczu
W trzeciem meczu łatwo ograli Ekwador, w czwartym - Szwecję
W piątym po karnych wygrali z Argentyną, ale w pierwszej połowie nie mieli nic do powiedzenia i zmuszeni zostali do defensywy
Przebudzili się dopiero w drugiej połowie, gdzie pokazali charakter i cechy, z których są znani od lat
Nie wiadomo, w jakiej dyspozycji bedą w następnym spotkaniu
Na zmęczenie narzekają Ballack i Miro Klose

Bilans Niemców
4 zwyciestwa + 1 remis i wygrane karne
Bramki 11-3

Bilans Włochów
4 zwyciestwa + 1 remis
Bramki 9-1

Do góry
Strona 1 z 12 1 2 3 ... 11 12 >




Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 2797 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49