Strona 2 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >
Opcje tematu
#672788 - 26/09/2006 06:53 Re: samochody
El Camino Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 28/05/2003
Postów: 1676
Skąd: Warszawa
Quote:


A co o Fordzie Taurus powiecie ?





To jeszcze zależy jaki rocznik,ale raczej bym się w to nie ładował.Po pierwsze może być kłopot z częściami.Druga sprawa to ekonomika-najczęściej montowano tam motor 3-litrowy.Szczególnie jego starsza odmiana (chyba do połowy lat 90-tych) jest dość paliwożerna.Co gorsza osiągi jak na tą pojemność przeciętne.Sytuacja uległa poprawie mniej więcej w połowie lat 90-tych (chyba w 96r.) gdy silnik przeszedł gruntowną kurację omładzającą i wprowadzono nowe,zgrabne nadwozie.Mnie w tych autach nie pasuje również dość miękkie zawieszenie.Wersje kombi są baardzo pojemne,z resztą jest to typowe rodzinne auto.W Stanach wersja kombi była swego czasu najchętniej kupowana przez rodziny i gospodynie domowe.To auto ma dwie podstawowe zalety-po pierwsze bardzo rozsądne ceny (przy cenach aut podobnej klasy Mercedes czy BMW te ceny są wręcz śmieszne).A poza tym Taurus jak przystało na amerykańskie standardy jest bogato wyposażony.

Do góry
Bonus: Unibet
#672789 - 26/09/2006 08:25 Re: samochody
Big Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/03/2004
Postów: 2729
Skąd: Toruń
Na wiosnę tego roku dokonaliśmy zakupu kontrolowanego(obowiązkowo obecny mechanik przy zakupie) dla dziewczyny mojego syna.Dziewczyna z tych ,co na motorze pomyka.W pierwszym zamiarze miał być samochód do 15 tys.i w grę wchodziła Honda civik.Obejrzeliśmy tego sporo.Zdarzyło się nawet przejchać pół polski ,bo miała byś super okazji,bezwypadkowy i wygląd jak by dopiero zjechał z taśmy.Tak piszą wszyscy..Wybraliśmy się w czwórkę i dla nas samochód wygladał poprawnie.Dopiero wprawne oko fachowca otworzyło tajeminicę poszczególnych samochodów.Potrafił określić nawet co było robione i gdzie był walnięty.Póżniej były też i komisy.,75% tych niby okazji to samochody po przejsciach,więc rada ,zabrać fachowca.
Wybraliśmy się na giełdę,wiadomo wszystko w jednym miejscu,bo już mieliśmy dość ,tych super okazji.Mechanik zaproponował zamiast Hondy ,rover rocznik 2002.No niestety koszt większy bo 19 tys.Gość sprzedajacy okazał się handlarzem i nie robił przeszkód by sprawdzić w warsztacie.Wszystko grało ,transakcja doszła do skutku.Model samochodu ,to Rover 620 z silnikiem TDI 2000.
Samochodzik nie za duży,osiągi lekko sportowe (silnik duży)
przy spokojnej jeżdzie spalanie w okolicach 5 litrów.

Propozycja :http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1645976 -mieści sie w cenie

Do góry
#672790 - 26/09/2006 08:28 Re: samochody
Big Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/03/2004
Postów: 2729
Skąd: Toruń

Do góry
#672791 - 26/09/2006 08:34 Re: samochody
gnacik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/03/2006
Postów: 4718
Bog dobrze prawi, polać mu ja osobiście tez nie znam zadnego tak dobrego samochodu w tak małej cenie, a koledze opdradzam kupno sportowego, może na poczatku bedzie fajnie, ale jak będzie jakas impreza czy cos, że trzeba się będzie zabrac wieksza grupka ludzi to auto totalnie nieporęczne, nie ma jak to 4/5 drzwiowe

Do góry
#672792 - 26/09/2006 10:45 Re: samochody
Svart_Ulv Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/01/2006
Postów: 4112
Quote:

Bog dobrze prawi, polać mu ja osobiście tez nie znam zadnego tak dobrego samochodu w tak małej cenie, a koledze opdradzam kupno sportowego, może na poczatku bedzie fajnie, ale jak będzie jakas impreza czy cos, że trzeba się będzie zabrac wieksza grupka ludzi to auto totalnie nieporęczne, nie ma jak to 4/5 drzwiowe




moze sie usmiejecie, ale z 6 aut ktore mialem do tej pory a byly to auta z przedzialu 3000 -45000zl najmilej wspominam Daewoo Espero. zrobilem tym autem 225000 i pewnie jezdzilbym dalej jakby nie korozja..byla wszedzie..cos strasznego. auto tak wielkie ze mozna w nim spac..fotele jakby wyjete z salonu i 565 litrowy bagaznik..do tego spalanie nie przekraczalo 8 litrow po miescie i przy spokojnej jezdzie miescilem sie w 6.5 litra na trasie. z dosc duzym sentymentem go wspominam..jezdzilem nim kilka lat i naprawde sporo przezylismy najgrosze dziadostwo przejezdzal, praktycznie bezawaryjny byl.

Do góry
#672793 - 26/09/2006 10:58 Re: samochody
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
Quote:

mapet cos Ty tak sie uparł na japońca ?:> do nich ceny srubek zaczynaja się 1 z przodu i trzema cyframi :> zalezy o jakims taurusie mowisz...jesli o tym starym to wielka bryka była i porzadna, ale z czesciami juz teraz delikatny problem. peugeot 206...mieciutki jak dla mnie auto dla kobiety..powiem tak..prawo jazdy mam od 9 lat, rocznie robie ok 30-35 tys km, mialem w swojej karierze cos 6 samochodow i osobiscie polecalbym Ci takie cos

http://www.gratka.pl/moto/tresc.phtml?id...silnika_od=1.70

te silniki sa nie do zajebania..musisz tylko znalezc egzemplarz od dziadka . prosta sprawa nie ?:P




Aż tak źle nie jest z tymi cenami, znam sporo osob z japonczykami i przede wszystkim a) nie musza ich naprawiac b) nawet jak musza to nie panikuja, a sa to w wiekszosci studenci/bezrobotni

Ogolnie to podobaja mi sie furki z niskim zawieszeniem, ale gdzie z tym na polskie drogi?

Co do Rovera, ktorego tu wkleiles - super autko, tylko podobno z czesciami zamiennymi jest b.b.b. ciezko. Widzialem tez opinie o tym, ze moga po kilku latach pojawic sie problemy ze sprzęgłem, którego to praktycznie nie ma szans wymienić w Polsce... No i bardzo twarde zawieszenie.
Ale bardzo fajna linia tego wozu. Podobne wyglądają Colty (te starsze)

Do góry
#672794 - 26/09/2006 11:17 Re: samochody
gnacik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/03/2006
Postów: 4718
Quote:

Quote:

mapet cos Ty tak sie uparł na japońca ?:> do nich ceny srubek zaczynaja się 1 z przodu i trzema cyframi :> zalezy o jakims taurusie mowisz...jesli o tym starym to wielka bryka była i porzadna, ale z czesciami juz teraz delikatny problem. peugeot 206...mieciutki jak dla mnie auto dla kobiety..powiem tak..prawo jazdy mam od 9 lat, rocznie robie ok 30-35 tys km, mialem w swojej karierze cos 6 samochodow i osobiscie polecalbym Ci takie cos

http://www.gratka.pl/moto/tresc.phtml?id...silnika_od=1.70

te silniki sa nie do zajebania..musisz tylko znalezc egzemplarz od dziadka . prosta sprawa nie ?:P




Aż tak źle nie jest z tymi cenami, znam sporo osob z japonczykami i przede wszystkim a) nie musza ich naprawiac b) nawet jak musza to nie panikuja, a sa to w wiekszosci studenci/bezrobotni

Ogolnie to podobaja mi sie furki z niskim zawieszeniem, ale gdzie z tym na polskie drogi?

Co do Rovera, ktorego tu wkleiles - super autko, tylko podobno z czesciami zamiennymi jest b.b.b. ciezko. Widzialem tez opinie o tym, ze moga po kilku latach pojawic sie problemy ze sprzęgłem, którego to praktycznie nie ma szans wymienić w Polsce... No i bardzo twarde zawieszenie.
Ale bardzo fajna linia tego wozu. Podobne wyglądają Colty (te starsze)




jakies pól godziny temu byłem z moim poldomirem u wujka w warsztacie i sie zapytałem co mysli o roverach i racja, wprawdzie częsci od hondy legend pasuja, zamienniki tez są, ale tylko do tych częsci które nawet orginalne nie sa zbyt drogie, wszytsko prawie co dotyczy silnika trzeba orginalne i sa w huj drogie, szpilka do cylindrów kosztuje 100pln za sztuke i trzeba ich 6 czy tam 8 włożyć, jest to część jednorazowa, tłoki tak samo też po 100 za sztuke, mówił mi aby sie trzymac z ala od tego samochodu jeżeli jest straszy niż 8 lat bo po 1-2 latach jeżdzenia mozesz sie niewypłacić i za ta kase lepiej kupic starsza audi a6 chociaz uwazam ze autko jest super to to jest opinia mojego wujka mechanika

Do góry
#672795 - 26/09/2006 11:26 Re: samochody
muppet Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2003
Postów: 4626
Skąd: Toruń
A fanow audi a3 tu nie ma? To troche wiecej niz 15 000 o ktorych mowimy, ale w okolicach 20 kafli wolalbym zdecydowanie a3 od takiego roverka

Do góry
#672796 - 26/09/2006 11:27 Re: samochody
Svart_Ulv Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/01/2006
Postów: 4112
Quote:

A fanow audi a3 tu nie ma? To troche wiecej niz 15 000 o ktorych mowimy, ale w okolicach 20 kafli wolalbym zdecydowanie a3 od takiego roverka




seicento nowe masz za 19.900. jak wyciagniesz przednie fotele to powinienes sie zmiescic :P raz tym jechala ..żenada za te pieniadze taka puszke ludziom wciskac..naciskalem po dwa pedaly na raz..co prawda w shelly's rangers ale jakie to ma znaczenie :> lusterka takie jak maja panienki w kosmetyczkach hehe

Do góry
#672797 - 26/09/2006 11:41 Re: samochody
gnacik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/03/2006
Postów: 4718
Quote:

Quote:

A fanow audi a3 tu nie ma? To troche wiecej niz 15 000 o ktorych mowimy, ale w okolicach 20 kafli wolalbym zdecydowanie a3 od takiego roverka




seicento nowe masz za 19.900. jak wyciagniesz przednie fotele to powinienes sie zmiescic :P raz tym jechala ..żenada za te pieniadze taka puszke ludziom wciskac..naciskalem po dwa pedaly na raz..co prawda w shelly's rangers ale jakie to ma znaczenie :> lusterka takie jak maja panienki w kosmetyczkach hehe




jechałem seicento okolo 300km działały tylko 4 biegi, 1, 3 i 5 no i wsteczny ...a ta piatkę to trzeba jeszcze było "umieć" wrzucić nie kapowalem w ogole, pół trasy przejechałem na 3 jadąc ciągle około 50km/h myslałem, że jebnę dobrze, że było radio ..wprawdzie potem jakos wrzuciłem ta piątkę ale trzba było hamować w mieście i szlag trafił, potem znowu nie chciała wejść
gówno a nie samochód, chociaż fajny mały i zwinny ..mój wujek sie nim podnieca jak niczym, że jest z niego dumny itp., ze w 10 lat przejechał 250tys km i tylko raz silnik zmieniał teraz powinien skrzynie biegóe ale kupuje pandę :| na prawde nie rozumiem takich ludzi, ale niech mu będzie ..pandą se pojezdżę hehe

Do góry
#672798 - 26/09/2006 12:36 Re: samochody
qbasmuggy Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/03/2003
Postów: 3517
Skąd: Kraków
radziłbym kupić coś z niewielkim silnikiem, bo utrzymanie samochodu z silnikime np. 2,5-litrowym bedzie kosztowalo majatek. Wg mnie najlepsza opcja za ta cene to civic albo mazda 323, silnik 1,4-1,6. Bedzie niezbyt drogi w utrzymaniu i zapewni w miare przyzwoite osiagi (ok. 100KM)

Do góry
#672799 - 26/09/2006 16:31 Re: samochody
mateusz2201 Offline
Impossible is nothing

Meldunek: 02/10/2005
Postów: 16318
Skąd: Mielec/Kraków
mojemu koledze podoba sie honda civic z silnikiem 1.5 vtc co o niej myslicie?

Do góry
#672800 - 26/09/2006 16:42 Re: samochody
zaper Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 21/04/2005
Postów: 1869
Skąd: Okszów
Quote:

mojemu koledze podoba sie honda civic z silnikiem 1.5 vtc co o niej myslicie?




Mała, szybka i nie droga ;] Jak sam zna sie na samochodach to mozna juz taka skrecic do 10tys złotych, rocznik 94 z przebiegiem 40 tys km

Audi A3 - piekne auto... Moje marzenie [; Niestety, ze wzgledu na kase moje marzenie sie narazie nie spełni

Do góry
#672801 - 26/09/2006 17:10 Re: samochody
LEWY Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/01/2005
Postów: 3033
Skąd: Bydgoszcz
Quote:

Quote:

mojemu koledze podoba sie honda civic z silnikiem 1.5 vtc co o niej myslicie?




Mała, szybka i nie droga ;] Jak sam zna sie na samochodach to mozna juz taka skrecic do 10tys złotych, rocznik 94 z przebiegiem 40 tys km

Audi A3 - piekne auto... Moje marzenie [; Niestety, ze wzgledu na kase moje marzenie sie narazie nie spełni




skręcić to można chyba licznik

Teraz już nawet nasi kochani sąsiedzi nauczyli się cofać liczniki, tylko nie pytajcie się kto ich tego nauczył

Przez 12 lat przy stanie licznika 40tyś trzeba było by przejechać miesięcznie około 285 km.
Może gdzieś można spotkać coś takiego, ale auto ma służyć do jazdy i 40 tyś km po 12 latach to chyba nierealne.

Do góry
#672802 - 26/09/2006 19:03 Re: samochody
zaper Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 21/04/2005
Postów: 1869
Skąd: Okszów
@LEWY

Zle mnie zrozumiales...
Kupujemy z niemiec Honde Civic z silnikiem typu "padaka" za niecałe 5 tys...
Do tego kupujemy silnik z Civica 1.5 V16 za 4 tys. z przebiegiem 40 tys.

I dlatego napisałem "Jak sam zna sie na samochodach to mozna juz taka skrecic" ponieważ jesli nie bedzie sam umiał przelozyc silnika to dodatkowo wyda 2 tys. w zakladzie za przelozenie.

Oczywiscie ceny sa w przyblizeniu

Pzdr.

Do góry
#672803 - 26/09/2006 19:20 Re: samochody
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Quote:

Kupujemy z niemiec Honde Civic z silnikiem typu "padaka" za niecałe 5 tys...
Do tego kupujemy silnik z Civica 1.5 V16 za 4 tys. z przebiegiem 40 tys.




Jeśli ...

Jeśli kupujemy Civica z silnikiem typu 'padaka' to prawdopodobnie rezta też jest padaka i zacznie się sypać prędzej niż później.

Jeśli silnik 'padaka' jest inny niż ten na który chcecie swapować to musicie doliczyć większe koszty. W zaleności od silnika typu 'padaka' może to być np. komputer, skrzynia biegów, poduszki itd. Jeśli robić swapa to już na silnik z serii B16.

Jeśli zmieniacie na taki sam to lepiej (taniej) zrobić remont.

Do góry
#672804 - 26/09/2006 19:23 Re: samochody
jaroufo Offline
member

Meldunek: 23/05/2003
Postów: 170
Skąd: nibylandia
Ja raczej z dala bym sie trzymal od japoncow. Moj wujaszek ma mitsubishi colta i jak w zeszlym roku mu padl komputer to do tej pory nie moze znalezc drugiego nawet uzywanego, a nowy w salonie to wydatek rzedu 3-3,5 tys zlotych, przy wartosci auta 10 tys. Toc to przesada.

Na nasze drogi to raczej autka naszych zachodnich sasiadow. kolega moze sobie kupi mercedesa c250td. Autko i wygodne i ma sportowe osiagi(155km robi swoje), a przy takiej pojemnosci spalanie srednie wychodzi 7-7,5litra, nawet przy ciezkiej nodze.

Takie auto rocznik 96 to wydatek rzedu 20-21 tys, ale juz kilka latek ladnych pojezdzi sie.

Sam mam poczciwego mercedesa 2,5d rocznik 88 i (odpukac w niemalowane) przez 1,5 roku jakie go mam przejechalem nim 68tys km. A u mechanikow byl tylko po to, zeby klocki hamulcowe, pasek, olej i filtry wymienic. C250td to moj nastepny samochod.

NIE MA JAZDY BEZ GWIAZDY

Do góry
#672805 - 26/09/2006 19:29 Re: samochody
zaper Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 21/04/2005
Postów: 1869
Skąd: Okszów
Ooo ! Mam taka ciekawostke

Sam osobiscie jezdze Fiatem 126p którego otrzymałem juz dawno od dziadka Jezdzilem tak i jezdzilem, az w koncu mi sie urwał wachacz... Całe Auto mysle ze wyceniłbym na 300 zł.. Poszedłem do sklepu zapytac sie o ten wachacz, a w odpowiedzi usłyszalem, ze podróba kosztuje 80 zł, a oryginalny 420 zł Ladnie, co ? :P

Do góry
#672806 - 26/09/2006 19:32 Re: samochody
gnacik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/03/2006
Postów: 4718
Quote:

Ooo ! Mam taka ciekawostke

Sam osobiscie jezdze Fiatem 126p którego otrzymałem juz dawno od dziadka Jezdzilem tak i jezdzilem, az w koncu mi sie urwał wachacz... Całe Auto mysle ze wyceniłbym na 300 zł.. Poszedłem do sklepu zapytac sie o ten wachacz, a w odpowiedzi usłyszalem, ze podróba kosztuje 80 zł, a oryginalny 420 zł Ladnie, co ? :P




moj wujek na wsi ma malucha i jeździ nim po krowy, jak jeepem po polach smiga, mowie wam, niezły widok raz jak był pijany to w krowe uderzył to było już jakies 3 lata temu

Do góry
#672807 - 26/09/2006 19:42 Re: samochody
osd Offline
stranger

Meldunek: 26/09/2006
Postów: 5
Skąd: Gliwice
Witam,

nie pchaj sie w forda .. lubia sie psuc nawet nowki, a do japoncy to czesci sa drogie, oni nie przewiduja napraw tylko zlomowanie, a ze europejczycy chca te auta naprawiac to ich problem.

Polecam BMW, oczywiscie tylny naped trzeba troche poznac ale jesli chlopak jest rozsadny to nie rozwali sie na pierwszym lepszym zakrecie, a jesli nie jest to rozwali sie czymkolwiek mimo ze bedzie mialo naped na przod a nie tyl, a jednak naped na tyl to lepszy komfory w zakretach itd... Jak by Bog chcial zebysmy mieli przedni naped to bysmy na rekach chodzili .

E36 1.8is w zupelnosci wystarczy, swietnie sie prowadzi, no i wyglada w miare sportowo :




















Pozdrawiam

Do góry
Strona 2 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
12 zarejestrowanych użytkowników (alfa, VVega, akagi, Sensei, ANZELMO, Akhu, burbon, wHiTe_StAr, 11kera11, Lukasz111, igea23, Szuman), 4435 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582780 Postów

Najwięcej online: 4499 @ Dzisiaj o 15:45