Strona 3 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >
Opcje tematu
#672808 - 26/09/2006 20:40 Re: samochody
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Quote:

E36 1.8is w zupelnosci wystarczy, swietnie sie prowadzi, no i wyglada w miare sportowo :




Tylko że pokazałeś wersje z pakietami M3 oraz ostatnią bestię prawdziwą M3 (nawet z oryginalnymi felgami) One rzeczywiście wyglądają sportowo (ale jeździ chyba tylko ta srebrna ).

Nie twierdzę że e36 coupe nie wygląda fajnie.

Do góry
Bonus: Unibet
#672809 - 26/09/2006 20:44 Re: samochody
Pierniczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/10/2005
Postów: 1876
http://allegro.pl/item130167296_bmw_e36_po_tiuningu_gaz.html

Zobaczcie sobie to...jest poprostu kosmiczny Tylko prosze bez komentarzy, ze niby ja chcę to sprzedać albo takie cuś...

Do góry
#672810 - 26/09/2006 20:59 Re: samochody
SZULC Offline
old hand

Meldunek: 14/10/2003
Postów: 930
Skąd: Gdańsk
Ja osobiscie posiadam VW Polo 1.4 benzynka z 96r. i auto niedrogie a i bardzo fajnie sie jedzi...oczywiscie 3 drzwiowe bo moim zdaniem przy wiekszej ilosci drzwi to samochod juz niejest az taki fajny. Z mojej strony goraco polecam taka bryke

Do góry
#672811 - 26/09/2006 21:04 Re: samochody
osd Offline
stranger

Meldunek: 26/09/2006
Postów: 5
Skąd: Gliwice
JiroJiro,

pokazuje przyklady, a M pakiet konieczny nie jest, wiele sie nie rozni z zewnatrz chyba ze ma sie nie tylko M looka ale caly pakiet lacze z zawiasem itd.. ale to juz nie jest takie czeste, no i potem koszty zawieszenie, mialem w E34 jazda bajka ale koszty :/ .
Zawsze mozna sobie M looka zrobic samemu.. dokupic listwy itd.. itp... ale zwykle coupe lub cabrio tez jest ladne i jest to namiastka sportowosci, dobry uklad jezdny, tylni naped, dobra przyczepnosc.
Za takei pieniadze jest to jedna z lepszych opcji jesli ktos chce miec troche sportowe coupe.

a co do tego : http://allegro.pl/item130167296_bmw_e36_po_tiuningu_gaz.html

to jednak musze skomentowac, sory ale musze, po co mu taki przedni zderzak z siatexem i wielkim zagieciem na dole ? odsnieza autem snieg w zimie? no i ten bad look na masce.. chyba lekko krzywo zaspawane i poszpachlowane... na naszych drogach ta szpachla kiedys odpadnie i raczej predzej niz pozniej niestety.
Wydech to chyba troche koslawo wisi...
no i te lapmy tylne ...chyba bardziej stylowe by byly z wersji M, bialy pasek stanowczo wsyatrcza.

jedyny plus to dosc ladne felgi i brak spoilera wysokosci polowy auta na tylnej klapie.

O gustach oczywiscie sie nie dyskutuje, ja tylko przedstawilem swoj punkt widzenia, ale takie auta psuja wizerunek marki, albo sie cos robi delikatnie, stylowo, gustownie, z odpowiednich materialow, czesci to tak, ale bez przesady...


Pozdrawiam

Do góry
#672812 - 26/09/2006 21:07 Re: samochody
osd Offline
stranger

Meldunek: 26/09/2006
Postów: 5
Skąd: Gliwice
Aha zapomnialem dodac w poprzednim poscie.

Polecam Oplca corse B jesli to ma byc male miejskie jezdzidlo , tak z silniczkiem 1.2 chociarz, dosc udana konstrukcja, olbrzymi rynek niezbyt drogich czesci orginalnych i zamiennikow, poszanowany model zrobi duzy przebieg i nie bedzie nawalal.

Pozdrawiam

Do góry
#672813 - 26/09/2006 21:25 Re: samochody
Pierniczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/10/2005
Postów: 1876
Niem wiem osd o co Ci do końca chodzi...Przecież te prgi są po to żeby auto wyglądało bardziej sportowo...jakoś na normalnej drodze po której sie jeździ raczej jest odścnieżony, no chyba, że po polach śmigasz(tylko bez żadnych aluzji, ze Polskie drogi nie są poodśnieżane itp...)...co do bad look'a to chyba jeden chuj czy jeżdzisz na polskich drogach czy na niemieckich, bo to jest na masce, a nie na kołach...Ale oczywiście szanuję Twój punkt widzenia, bo możesz mieć inny pogląd na temat samochodów. Wydaje mi sie również, że możesz być ode mnie trochę starszy i dlatego wolisz bardziej standardowe modele. poazdrawiam

Do góry
#672814 - 26/09/2006 21:42 Re: samochody
SILVER STAR Offline
addict

Meldunek: 14/09/2005
Postów: 543
Skąd: Warszawa
Quote:

Mój kolega właśnie zdał prawko i zamierza kupić sobie samochód za nie więcej niż 15 tys. Jakie auta polecacie?




Jęśli ten twój kolega dopiero co jest w posiadaniu dokumentu uprawnijącego do prowadzenia samochodów osobowych i wczesniej nie mial zbyt duzo stycznosci z praktyką za kierownicą to niech :

po pierwsze - kupi auto ktore nie jezdzi szybko(dlaczego? , a dlatego bo nie umie jezdzic i tylko autem ktore nie rozwija duzych predkosci nabedzie oglady i odruchów ktore powinien miec kazdy kierowca) .Szybki samochód bedzie go prowokował do bardziej agresywnej jazdy i w związku z tym nie wróżę mu nic dobrego.

po drugie- najbardziej sprawdzona technologia to niemiecka ewentualnie japonska i wśród tych producentow niech szuka swojego auta.

Przejezdzilem w swoim życiu naprawdę duzo kilometrów , byłem tez w posiadaniu roznych samochodów i swoją przygodę zaczynałem od takich(Warszawa,Fiat 126p,Fiat 125p,Polonez a pozniej zaczęła sie era samochodów z zupełnie innej półki.Jęśli na początku swojej kariery bedzie mial za duzy wypas w samochodzie to nigdy nie "poczuje samochodu ", a jest to , uważam jedna z istotniejszych rzeczy.

Życzę powodzenia w wyborze auta

Do góry
#672815 - 26/09/2006 21:49 Re: samochody
osd Offline
stranger

Meldunek: 26/09/2006
Postów: 5
Skąd: Gliwice
Pierniczek,

jesli przechodzimy do bardziej scislych tematow mam 20 lat, moze duzo moze nie ..

Oczywiscie ty masz swoj punkt widzenia ja swoj,

ale po co kolesiowi ten siatex w zderzaku ?? czy jesli zamontowal bym taki siatex na szybach i w nerkach i jeszcze gdzies to bym juz mial super sportowe auto ? mysle ze bez siatki bylo by bardziej sporotow.

I wielki prog na dole zderzaka ?? ile to KM dodaje ? bo sportowosc to nie tylko wyglad, a jesli o wygladzie mowa to bardziej sportowy jest zderzak z wersji M, lub wykonany przez jakas renomowana firme... rozumie ze sa ograniczenia finansowe, taki kosztuje 300 a taki orgianlny piec razy tyle, ale prawda jest brutalna, jak sie nie ma hajsu to lepiej nie ruszac niz ruszac byle jak. To tak jak bys kupil nowego Merca S klase i dorabial czesci na tokarce i wyklepywal mlotkiem bo nie bylo by Cie stac na nowe z serwisu. ( Wiem straszne porownanie ale ale to takie bardzo ogolnikowe porownanie ).

A co do tych sniegow to swoim E36 mam problem z przejechaniem wyzszych progow zwalniajacych z predkoscia wyzsza niz 10 km... poprostu ocieram podwoziem, musze zwalniac prawie do 0 bo E36 jest dosc niskim autem, wiec po polach sie smigam za wiele , ale mowiac bardziej rozsadnie, wszystki drogi i wszedzie byly tej zimy odsniezone ?? watpie.

Co do bad looka to chodzi mi o to ze poprostu takie przerobki sa fajne ale 2,3 lata potem od drgan i od wykonania, ktore przewaznie nie jest super profesjonalne ( nie mowie ze zawsze ale przewaznie ) powstaja pekniecia na szpachli... i wkoncu wiecej klopotu niz radosci. Jest to nadwozie samonosne bez ramy wiec wszystko pracuje, co prawda maska w minimalnym stopniu .. ale drga itd.

No i chyba mu znaczek ukradli z przedniej machy i widze przy okzaji tez miejsce po nim zaszpachlowal. jak szpachlowac to wszystko .


Pozatym nie wiem czy auto nie bylo bite, poniewaz widze ze przednie blotiki sa nieorginalne. jestem tego pewnien na 95 % widac to po kawalku progu na samym dole przedniego blotnika. Jest to wyprofilowanie blotnika za 99 PLN z Allegro a nie ogrinalu, orginal ma troche inne wyprofilowanie nie takie proste jak to, choc przydalo by sie lepsze zdiecie do oceny. Przy okazji dzowna mogl sobie wywalic znaczek i zrobic bad looka. To takie male dodatkowe info jesli ktos by chcial kupic akurat ten egzemplarz .


To na tyle o moich gustach, oczywsice nie krytykuje Cie Pierniczek tylko wyrazam swoja opinie o samochodach, bo kazdy ma inne zdanie i kazdy moze je wyrazic.


Pozdrawiam

Do góry
#672816 - 26/09/2006 21:54 Re: samochody
osd Offline
stranger

Meldunek: 26/09/2006
Postów: 5
Skąd: Gliwice
Jęśli ten twój kolega dopiero co jest w posiadaniu dokumentu uprawnijącego do prowadzenia samochodów osobowych i wczesniej nie mial zbyt duzo stycznosci z praktyką za kierownicą to niech :

po pierwsze - kupi auto ktore nie jezdzi szybko(dlaczego? , a dlatego bo nie umie jezdzic i tylko autem ktore nie rozwija duzych predkosci nabedzie oglady i odruchów ktore powinien miec kazdy kierowca) .Szybki samochód bedzie go prowokował do bardziej agresywnej jazdy i w związku z tym nie wróżę mu nic dobrego.

po drugie- najbardziej sprawdzona technologia to niemiecka ewentualnie japonska i wśród tych producentow niech szuka swojego auta.

Przejezdzilem w swoim życiu naprawdę duzo kilometrów , byłem tez w posiadaniu roznych samochodów i swoją przygodę zaczynałem od takich(Warszawa,Fiat 126p,Fiat 125p,Polonez a pozniej zaczęła sie era samochodów z zupełnie innej półki.Jęśli na początku swojej kariery bedzie mial za duzy wypas w samochodzie to nigdy nie "poczuje samochodu ", a jest to , uważam jedna z istotniejszych rzeczy.

Życzę powodzenia w wyborze auta






Switnie napisane SILVER STAR ,

choc duzo zalezy od czlowieka, ja 1 autem jakim jezdzilem bylo BMW E34 2,5 192 konie. I nie mialem nigdy dzona itd.. i tylni naped nauczyl mnie respektu do samochodu, jest bardziej realistyczny, nie daje takich zludzen jak przedni.

Jednak wszystko zalezy od czlowieka, zabic sie mozna wszystkim, przy czym nikomu nie zycze nawet najmniejszego dzowna, choc czasem lepszy niegrozny dzown i nabranie tzw. oleju do glowy niz dzown przy predkosci 150 w drzewo, ale faktycznie tak jak piszesz zawsze bezpieczniej bedzie jesli na poczatek pojezdzi troche slabym autem i pozna kilka trudnych sytuacji jakie moga wystapic na drodze, i w zachowaniu auta.


Pozdrawiam

Do góry
#672817 - 26/09/2006 22:20 Re: samochody
SILVER STAR Offline
addict

Meldunek: 14/09/2005
Postów: 543
Skąd: Warszawa
Napisalem to tylko dlatego tak, bo byc może moja opinia i doswiadczenie za kierownicą(a zaczęło sie w czerwcu 1975 r)pomogą zejść na ziemie. Laudą , Kubicą czy Schumacherem w dzisiejszej postaci nie zostaje się od razu.Stare przysłowie, że praktyka czyni mistrza jest tu jak najbardziej na miejscu.Przypomijcie sobie swoje pierwsze jazdy na rowerze czy łyżwach.Umiejetnosci przychodzily stopniowo i dlatego odpowiedni dobór i zakup samochodu jest tak bardzo istotny.

Do góry
#672818 - 26/09/2006 22:29 Re: samochody
gnacik Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 22/03/2006
Postów: 4718
Quote:


Jęśli na początku swojej kariery bedzie mial za duzy wypas w samochodzie to nigdy nie "poczuje samochodu ", a jest to , uważam jedna z istotniejszych rzeczy.





na prawde niech sobie chłopak kupi najpierw poloneza, jezeli nie zadowalają go osiągi to niech kupi wersje z silnikiem rovera, on już ma dobre osiągi i się nauczy jeździc

Do góry
#672819 - 27/09/2006 08:20 Re: samochody
yacub Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/04/2005
Postów: 4024
Skąd: Monte Carlo
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1616149
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1630104
itp
na poczatek idealny samochod, bez problemowy tylko lac rope i zmieniac olej, wiadomo nie jest to rakieta ale nie polecam poczatkujacemu kierowcy auta z 200KM pod maska, te BMW sobie odpusc fajnie wyglada ale koszty Cie zjedza. Gwiazda jest wieczna pod warunkiem ze sie nie kupi trupa. I ten komfort miodzio.

Do góry
#672820 - 27/09/2006 09:07 Re: samochody
qwerty123 Offline
journeyman

Meldunek: 18/09/2006
Postów: 51
Fiat bravo

Do góry
#672821 - 27/09/2006 10:07 Re: samochody
LEWY Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/01/2005
Postów: 3033
Skąd: Bydgoszcz
Quote:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1616149
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1630104
itp
na poczatek idealny samochod, bez problemowy tylko lac rope i zmieniac olej, wiadomo nie jest to rakieta ale nie polecam poczatkujacemu kierowcy auta z 200KM pod maska, te BMW sobie odpusc fajnie wyglada ale koszty Cie zjedza. Gwiazda jest wieczna pod warunkiem ze sie nie kupi trupa. I ten komfort miodzio.




jeśli kolega nie ma zniżek itd. to życze powodzenia z taką pojemnością

Do góry
#672822 - 27/09/2006 12:15 Re: samochody
mateusz2201 Offline
Impossible is nothing

Meldunek: 02/10/2005
Postów: 16318
Skąd: Mielec/Kraków
noi moj kolega wybral taka http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1526340 co o niej myslicie?

Do góry
#672823 - 27/09/2006 14:56 Re: samochody
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Żeby nie było, że nie mówiłem (4 post w tym temacie)...

Bardzo fajna furka. Ciekawe czy rzeczywiście stan jest taki dobry... Mały silniczek, niezła moc, ładnie wygląda. Czego chcieć więcej?

Do góry
#672824 - 27/09/2006 15:01 Re: samochody
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Quote:

I wielki prog na dole zderzaka ?? ile to KM dodaje ? bo sportowosc to nie tylko wyglad




Siatex w tjuningu to podstawa , ale nie będę krytykował tego tjuningu ponieważ gość dla mnie jest geniuszem - strumienica, wydech i filtr powietrza dały przyrost 20 km , jestem pod wrażeniem , tym większym że taki samochód jest sfrajerzony LPG.


Quote:

co o niej myslicie?




Syf. Ciekawe czy jest bezwypadkowa, nie jest napisane więc raczej nie. Ze słabego stanu technicznego zawsze można samochód wyprowadzić, jeśli jest po dużym dzwonie nie można już przywrócić stanu poprzedniego.

W środku tjuning, który nie wskazuje na dobre użytkowanie. Samochód nie miał seryjnie 105 km a 101. Ten egzeplarz ma teoretycznie 220kkm - realnie 300kkm, więc duże stado koni już zdechło ze starości lub zostało zamordowane przez właściciela . Civic 6 generacji w dobrym stanie z silnikiem 1.4 90 km wyciągnie ją nosem.

Dlatego bardziej polecałbym Civic 6 gen, coś w tym stylu ( link ). Najlepiej seryjną z wyglądu - tuning można zrobić samemu i później wyrywać blachary pod remizą.

Do góry
#672825 - 27/09/2006 15:39 Re: samochody
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Quote:

Aha zapomnialem dodac w poprzednim poscie.

Polecam Oplca corse B jesli to ma byc male miejskie jezdzidlo , tak z silniczkiem 1.2 chociarz, dosc udana konstrukcja, olbrzymi rynek niezbyt drogich czesci orginalnych i zamiennikow, poszanowany model zrobi duzy przebieg i nie bedzie nawalal.

Pozdrawiam





Jako posiadacza Opla zaproszono mnie do salonu na przedpremierowy pokaz Nowej Corsy.Z ofert skorzystałem i przedwczoraj ujrzałem to cacko.

Wrażenia z pokazu :
krótko mówiąc autko jest zajebiste,w/g mnie zostanie autem 2006 roku

Z ciekawszych rzeczy które zapamiętałem to :
-nowy ,wyjatkowy system flex-fix (albo jakos tak),jest to taka szufladka wysuwana z tyłu do przewozu rowerów
-reflektory o zakrzywionym ,dynamicznym promieniu czyli mozna powiedziec na tyle inteligentne światła ze reaguja na ruch kierownicy i prędkośc pojazdu
-progresywne wspomaganie kierownicy znane dotąd ze sportowych modeli czyli wzrost siły wspomagamnia jest tym większy im większy jest skręt
-nowy sytem jezdny ESP dzialający na wszytskie kola
-podgrzewana kierownica po raz pierwszy chyba wtej klasie samochodów
-CBC czyli uklad wspomagamnia hamowania na zakrętach
-Dualfloor czyli podwójna podloga
-o ABS,centralnym zamku,poduszkach itd nie ma co wspominac bo to sprawa oczywista,było jeszcze kilka ciekawych nowosci ale dokladnie nie pamietam .

Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, bardzo ładna linia, autko wydłuzone w stosunku do poprzedniej Corsy o 15 cm , w srodku wygodnie i duzo miejsca.W tezsie bezpieczenstwa Corsa dostała max czyli 5 gwiazdek.

No i najwazniejze, cena - wersja trzydrzwiowa od 37 000 zł zas pięciodrzwiowa bedzie kosztowac w podstawowej wersji 1500zł wiecej.

Za 1-2 tygodnie Nowa Corsa trafi do sprzedaży i bedzie ja mozna szczegółowo obejrzec.
Polecam kazdemu automaniakowi wizyte w salonie Opla,naprawdę warto.

Do góry
#672826 - 27/09/2006 18:03 Re: samochody
mateusz2201 Offline
Impossible is nothing

Meldunek: 02/10/2005
Postów: 16318
Skąd: Mielec/Kraków
podobno ta honda bezwypadkowa bo ojciec mojego kolegi jest mechanikiem i po prostu ten samochod igla

Do góry
#672827 - 27/09/2006 22:35 Re: samochody
micha$ Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 25/11/2005
Postów: 6311
Skąd: Uć
Tak wklejacie te Hondy a ja od zmysłów odchodzę, skąd kasę zgarnąć na taki samochód... Chyba wezmę kredyt stdencki...

Do góry
Strona 3 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (kemp, VVega, Lukasz111, Sony), 4372 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582752 Postów

Najwięcej online: 4485 @ Dzisiaj o 00:31