Opcje tematu
#916577 - 01/02/2007 10:30 Rozwiązanie umowy o prace / wypowiedzenie
Saxonski Offline
enthusiast

Meldunek: 31/07/2004
Postów: 276
Skąd: Klimontów
Cześć
Mam takie pytanie, mianowicie koleżanka złożyła wypowiedzenie (okres wypowiedzenia 1 miesiąc) i teraz pytanie, czy jeśli pojdzie teraz ona na urlop bądź na urlop zdrowotny to czy jest on wliczany w okres wypowiedzenia? tzn czy trzeba przepracować cały miesiąc czy można się wymigać idąc na jakiś urlop?

z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam

Do góry
Bonus: Unibet
#916879 - 01/02/2007 12:37 Re: Rozwiązanie umowy o prace / wypowiedzenie [Re: Saxonski]
Tata Filipa Offline
addict

Meldunek: 26/05/2006
Postów: 404
Witam!
wedlug tego co wiem, na urlop isc moze /byly takie przypadki u mnie w pracy/, ale:
ma jeszcze urlop zalegly z tamtego roku?
bo jesli nie to przysluguje Jej teraz tylko 1/12 urlopu za styczen + nie wiem czy tyle samo za luty /tzn. za luty teoretycznie Jej przysluguje, ale nie wiem, czy urlop nalezy sie za okres wypowiedzenie/, nikt nie da Jej urlopu za caly rok wiedząc, że popracuje do końca lutego. Realnie wiec za ten czas moze miec max 5 dni urlopu.ot i tyle.
a urlop zdrowotny to chyba tylko w porozumieniu z pracodawcą /jak np. w szkole pracuje - przysluguje Jej urlop na podreperowanie zdrowia/, no, chyba, że chodzi o zwolnienie - wtedy jak nie ma zadraznien z pracodawca to moga łyknąc takie rozwiazanie.

Wszystko zalezy tez od charakteru pracy - przykladowo - jak pracuje przy tasmie w fabryce, to pracodawca moze chciec wycisnac Ją do końca, a jak jest jakims menagerem i zalatwia kontrakty to po co pracodawcy ktos, kto to zaraz rzuci?
ufff...mam nadzieje, ze choc troche pomogelm.

Do góry

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 2797 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49