Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#924546 - 03/02/2007 09:17 Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe
agnieszka_waw Offline
newbie

Meldunek: 29/01/2007
Postów: 29
Witam \:\)

Od niedawna (jakieś 2 tyg) zaczęłam bawić się w obstawianie wyników zdarzeń sportowych i doszłam do pewnych wniosków, oto one:
1. Piłka nożna odpada. Możliwe 3 wyniki, często faworyt grany po kursie 1,15 remisuje lub przegrywa.
2. Hokej - możliwe 3 wyniki, remisy co prawda niezbyt często się zdarzają, ale jednak. Jak dla mnie jedna z najmniej przewidywalnych dziedzin sportu. Niby faworyt, a przegrywa 3-0. O co chodzi? ;\)
3. Koszykówka - (remisy wykluczam, większość bukmacherów w ogóle ich nie wystawia). Powiedzmy że dobra drużyna, dobrzy gracze i nagle lider zespołu ma słabszy dzień (a rzuca średnio 30 pkt na mecz) i zespół przegrywa z jakimś beznadziejnym rywalem, na którego nikt nie stawiał, poza kilkoma szaleńcami, którzy sobie duże AKO wymyślili.
4. Tenis - jedyne co warto obstawiać. Wątpię, żeby Federer przegrał z jakimś beznadziejnie grającym tenisistą. Różnica między tenisem a grupowymi dyscyplinami sportu jest taka, że tu każdy bierze całkowitą odpowiedzialność za to co zrobi na korcie. Nie ma tłumaczenia, że kolega mu źle podał piłkę i dlatego on jej nie odebrał. Przegrał - jego wina, wygrał - jego zasługa.

Inne sporty jakoś nie wpadły mi w oko \:\) Ale raczej będę zwolenniczką potyczek 1 na 1, niż 11 na 11 \:\) (czyli boks jeszcze wchodzi w grę ;\)

A co Wy o tym myślicie?
Dobre wnioski wyciąnęłam? \:\)
Może jakieś pomysły ktoś podrzuci?

Pozdrawiam
Aga

Do góry
Bonus: Unibet
#924568 - 03/02/2007 09:34 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: agnieszka_waw]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Kobieta na forum:) Po dwoch tygodniach to i tak niezle, ale aby powaznie sie tym zajac potrzeba wiecej czasu(doswiadczenia)
Co do tenisa to przeciez jednoski, w sporcie druzynowym mozna wyeliminowac slabszy dzien jednostki, natomiast w takim tenisie jest to niemozliwe.
Wszystko sprowadza sie do optymalnego oszacowania danego zdarzenia przez co mozna ocenic gdzie bukmacher popelnil blad zanizajac/zawyzajac kurs.

PS. Masz fotke i jestes z Warszawy? \:D

Do góry
#924569 - 03/02/2007 09:34 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: agnieszka_waw]
szczakiel Offline
newbie

Meldunek: 05/09/2005
Postów: 46
mówisz na przykład o Federerze ... na którego kursy żadko przekraczają 1.1 ?? single odpadają zdecydowanie, no chyba że upracie będziesz stawiać tylko w decydujących fazach turniejów gdzie kursy są bardziej do przyjęcia, ale wtedy za często byś nie stawiała ... a jeśli stawiac od początku na "faworytów" to jeszcze zobaczysz jak ta "przewidywalna" dyscyplina potrafi być nieprzewidywalna \:\)

wg mnie tenis jest dobry do stawiania i to za duze kwoty, ale jedynie w decydujących fazach turniejów, gdy już mamy (o ile mieć można) pewność ze nikt nie sfixuje i każdy da z siebie wszystko, no ale to się pokrywa z tym że tenisa za często nie stawiam \:\)

pozdrawiam

Do góry
#924584 - 03/02/2007 09:41 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: agnieszka_waw]
MazurXP Offline
veteran

Meldunek: 20/01/2007
Postów: 1228
Skąd: TL/ Wawa
Originally Posted By: agnieszka_waw

Wątpię, żeby Federer przegrał z jakimś beznadziejnie grającym tenisistą.

Witam

w sumie to prawda, tyle że grać na federera, nigdy niema sensu( kursy nie przekraczają 1.1) czasmi dochądzą do 1.2 ale tylko w sytacjach gdzie gra też z bardzo dobrymi tenisistami Np:
z Nadalem gdzie zdarzało mu się przegrywać.
Tenis jest jednak według mnie dużo mniej nieprzewidywalny niż piłka nozna.
Originally Posted By: agnieszka_waw

1. Piłka nożna odpada. Możliwe 3 wyniki, często faworyt grany po kursie 1,15 remisuje lub przegrywa.


no tego kompletnie nierozumiem!!

Sytuacje w których Faworyt(po kursie 1.15) przegrywa zdarzaja się duzo rzadziej niż w tenisie czy koszykówce( koszykówka również bardzo nieprzewidywalna, wystarczy kontuzja jednego zawodnika a drużyna traci 50% swojego potencjału)

a tak wogóle to nie gra sie kursów 1.15!!!!!!!!!!!

pzdro

Do góry
#924599 - 03/02/2007 09:50 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: MazurXP]
agnieszka_waw Offline
newbie

Meldunek: 29/01/2007
Postów: 29
Ja sobie wykombinowałam, że w tenisie najlepiej grać na faworytów w fazie 1 ew. 2 rundy, ale nie na wygraną, tylko na wygraną w setach. 2-0 w setach na faworyta spotkania przy kursie 1,5 - 1,8 to już coś, a w pierwszych meczach turnieju lepsi zawodnicy ogrywają tych gorszych do zera (nie zawsze oczywiście, ale i tak się opłaca).

Do góry
#924607 - 03/02/2007 09:55 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: agnieszka_waw]
MazurXP Offline
veteran

Meldunek: 20/01/2007
Postów: 1228
Skąd: TL/ Wawa
Originally Posted By: agnieszka_waw
Ja sobie wykombinowałam, że w tenisie najlepiej grać na faworytów w fazie 1 ew. 2 rundy, ale nie na wygraną, tylko na wygraną w setach. 2-0 w setach na faworyta spotkania przy kursie 1,5 - 1,8 to już coś, a w pierwszych meczach turnieju lepsi zawodnicy ogrywają tych gorszych do zera (nie zawsze oczywiście, ale i tak się opłaca).



to nie wydaję się rozsądne, może ktoś ma inne zdanie??
przykład: Federer-montanes 1.01
dokładny wynik:
3-0 1.09 -kursy nie powalają

Do góry
#924609 - 03/02/2007 09:56 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: agnieszka_waw]
szczakiel Offline
newbie

Meldunek: 05/09/2005
Postów: 46
mozna wiedzieć skąd wzięłaś kursy 1.5-1.8 na wygrane faworytów w 2 setach \:\) żaden buk który na faworyta wystawia kurs <1.15 nie da takiego kursu na 2-0 w setach ... mogę się mylić ale kurs nie przekroczy 1.3 ...

a co do stawiania na wynik 2-0 i to w pierwszych rundach ... to dla mnie czysta głupota i wyrzucanie kasy w błoto ... niestety sam byłem często głupi wtapiając sporo kasy na faworytach z pierwszych rund po kursach <1.2 ...

zresztą: pomalutku zaczyna się sezon ... może poświęć miesiąc, dwa na obstawianie gdzieś w zeszycie, w wordpadzie \:\) jak wyjdziesz spokojnie na plusa bez żadnego ryzyka ... wtedy pomyśl o grze w realu \:\)

Do góry
#924618 - 03/02/2007 09:59 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: MazurXP]
agnieszka_waw Offline
newbie

Meldunek: 29/01/2007
Postów: 29
Akurat ten kurs rzeczywiście nie powala :), ale całe szczęście nie tylko Federer gra na kortacch \:\)

Do góry
#924623 - 03/02/2007 10:02 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: agnieszka_waw]
agnieszka_waw Offline
newbie

Meldunek: 29/01/2007
Postów: 29
Kursy na mecze (całe) biorę z Pinnacle, a na sety z bet365, bo na Pinnacle wystawiają takie kursy chyba tylko w półfinale i finale. I kurs 1,5 na 2-0 jest wtedy, kiedy na wygraną jest 1,25 mniej wiecej . Czy ja pisałam, że stawiam na 1,15?

Do góry
#924630 - 03/02/2007 10:05 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: MazurXP]
DonJordan Offline
stranger

Meldunek: 21/01/2007
Postów: 13
Originally Posted By: MazurXP
isuje lub przegrywa.

Sytuacje w których Faworyt(po kursie 1.15) przegrywa zdarzaja się duzo rzadziej niż w tenisie czy koszykówce( koszykówka również bardzo nieprzewidywalna, wystarczy kontuzja jednego zawodnika a drużyna traci 50% swojego potencjału)
[/quote]

Dokładnie to chciałem napisać, spójrzcie na ligę angielską, MU w ostatnich 16 spotkaniach u siebie tracił punkty 2 razy (z Chelsea i Arsenalem), a przeciętny kurs wynosił ok. 1,2-1,3, gorzej wypada Chelsea, ale przy uważnej grze, jeżeli nie stawiasz m.in. na puchary albo mecze bez znaczenia dla drużyny, takie wpadki zdarzają się naprawdę rzadko.

Do góry
#924631 - 03/02/2007 10:07 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: DonJordan]
Heart Offline
enthusiast

Meldunek: 04/12/2006
Postów: 239
Skąd: Pławna
Ja gram głównie i jestem na duży plus, opisałem to w temacie czy z bukmacherki da sie zyc

Do góry
#924632 - 03/02/2007 10:07 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: Heart]
Heart Offline
enthusiast

Meldunek: 04/12/2006
Postów: 239
Skąd: Pławna
Miało być że gram piłke nożną

Do góry
#924648 - 03/02/2007 10:16 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: DonJordan]
surebure Offline
member

Meldunek: 07/05/2005
Postów: 105
Posłużę się pewnym cytatem :

Ludzka natura nie jest przyzwyczajona do maksymalizowania zysku ,
lecz do maksymalizowania szansy na wygraną.Chęć maksymalizowania
liczby udanych zakładów działa przeciwko graczowi .
William Eckhardt

Z tego powodu moim zdaniem nie warto rozpatrywać poszczególnych dyscyplin pod kątem zyskowności , a zająć się konkretnymi zakładami .To nic , że sporo zakładów będzie nieudanych , jeśli tylko ogólnie wychodzi się na plus .

Do góry
#924679 - 03/02/2007 10:28 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: surebure]
comp Offline
addict

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 435
dla mnie teraz wyglada to tak,ze na 1 miejsce tenis bo 1v1 i bardzo duzo meczy po czym mozna dociec formy zawodnikow tak samo H2H sie liczy nie to co w pilce w pilce H2H to ściema i tylko wprowadza w blad,kompletnie to ignoruje chyba ze w tym samym sezonie to inna bajka.Chyba jednak sie nie moge zgodzić co do pilki to ze jest 1X2 nic nie znaczy za to sa duzo wyższe kursy ale co do faworytów sie musze zgodzić chociaż tez czasami jest to oplacalne naprawde wszystko zalezy od ustawienia kursu i danego zdarzenia czasami 1.05 moze byc promocja na dowolny sport,przy odpowiednich warunkach,ale dodam ze ja bardzo duzo live na betfair gram i b. czesto orientuje sie w trakcie meczu co i jak i sytuacje sa naprawde rozne.
jesli mialbym subiektywny ranking przewidywalnosci robic to tak by to wygladalo(od najlepszych do najgorszych)
1)Tenis
2)siatkówka
3)Pila nozna
4)Koszykówka
5)hokej
6)MLB ;\)
7)NFL(chociaz mam blade pojecie o co tam biega)
8)i inne Amerykanskie sporty

Do góry
#924714 - 03/02/2007 10:39 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: surebure]
Logan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/12/2003
Postów: 14507
Skąd: Lublin
Originally Posted By: surebure
Z tego powodu moim zdaniem nie warto rozpatrywać poszczególnych dyscyplin pod kątem zyskowności , a zająć się konkretnymi zakładami .To nic , że sporo zakładów będzie nieudanych , jeśli tylko ogólnie wychodzi się na plus .


Przyklad: zagrales 1000 typow,po ktorych masz yield 10%. Sprawdzasz dyscyplinami i okazuje sie ze gdybys gral np tylko pilke nozna to yield wynosilby 20%. Wniosek: powiniennes grac tylko pilke nozna.

Ja tak to widze i nie zgadzam sie z tym co napisales

Do góry
#924717 - 03/02/2007 10:42 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: surebure]
tysio111 Offline
veteran

Meldunek: 14/11/2001
Postów: 1290
Originally Posted By: surebure
Posłużę się pewnym cytatem :

Ludzka natura nie jest przyzwyczajona do maksymalizowania zysku ,
lecz do maksymalizowania szansy na wygraną.Chęć maksymalizowanie
liczby udanych zakładów działa przeciwko graczowi .
William Eckhardt



Nie do konca moge sie z tym zgodzic. Po pierwsze w takim wypadku ludzie woleliby wygrac wiele trojek w lotto niz jedna szostke (maksymalizowanie szansy na wygrana). Poza tym maksymalizacja zysku nie musi oznaczac braku mozliwosci maksymalizowania szansy na wygrana. Maksymalizowanie liczby udanych zakladow dziala wlasnie na korzysc gracza (mniejsze ryzyko). Ladnie brzmi ten cytat lecz jest bez sensu.

Do góry
#924731 - 03/02/2007 10:55 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: DonJordan]
edi8 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/11/2006
Postów: 2055
Skąd: Wwa
Co do przewidywalności tenisa:około 2 lata temu na jednym z amerykańskich for czytałem wpis gościa,który pisał o sobie że jest członkiem ekipy zawodnika z 100 ATP i radził przemyśleć sobie z czego utrzymują się członkowie rodzin+przyjaciele większości zawodników byłego ZSRR,bo podróżują oni za swymi kuzynami czy kumplami po całym świecie mieszkając w dobrych hotelach itd.Pisał on,że wydatków na ich utrzymanie nie zniosła by nawet kieszeń świetnie przecież zarabiających tenisistów.....Niech więc nie zdziwią Cię niespodziewane wyniki,które o dziwo szczególnie często właśnie tym z byłego ZSRR się przydarzające.Z czegoś te"familie"żyć muszą a kurs na porażkę faworyta to czasem i 3.Ku pamięci!

Do góry
#924741 - 03/02/2007 10:59 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: edi8]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
edi, dokladnie, to znane od dawna, inna sprawa ze typuje sie jednostke, a tutaj zawsze mozna wytlumaczyc to slabszym dniem, dlatego raczej unikam takich dyscyplin, w druzynie pilkarskiej slabszy dzien jednostki niweluje raszta ekipy.

Do góry
#924776 - 03/02/2007 11:13 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: connor]
Maciek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/06/2001
Postów: 4102
Skąd: Nowy Sącz
Najbardziej przewidywalny był STS jak wchodził na rynek i Toto Mix jak w poniedziałek dawał ofertę na wszystko do końca tygodnia.

Do góry
#924787 - 03/02/2007 11:19 Re: Najbardziej przewidywalne i dochodowe dyscypliny sportowe [Re: Maciek]
comp Offline
addict

Meldunek: 18/01/2005
Postów: 435
i oby więcej wartościowych informacji ja o tych Rosjanach nie wiedzialem po prostu zaczynam grac tenisa,moja ocena bierze sie z tego ze to 1v1 mniej powinno zależeć od przypadku ale przy odpowieniej próbie i tak nie ma to aż takiego znaczenia.

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >




Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 2797 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49